Cyfrowy bank zniknął z polskiego rynku. Zmiany dla klientów

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Glapiński o stopach procentowych
Adam Glapiński o stopach procentowychNBP
wideo 2/4
NBPAdam Glapiński o stopach procentowych

Marka EnveloBank, należąca do Banku Pocztowego, w czwartek zniknęła z rynku bankowego w Polsce. Poniżej wyjaśniamy, co to oznacza dla klientów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

EnveloBank zadebiutował na rynku w 2017 roku. Była to cyfrowa marka Banku Pocztowego, która kusiła klientów korzystnymi warunkami. EnveloBank w momencie debiutu oferował bowiem m.in. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz darmowe przewalutowanie transakcji przy płatnościach kartą za granicą.

"To oferta dla osób, które cenią wygodę i szybki dostęp do bankowości przez swój smartfon, z intuicyjnym serwisem bankowości internetowej oraz aplikacją mobilną" - mogliśmy przeczytać w opisie marki dostępnym na stronie Banku Pocztowego.

Nie wiemy, ilu klientów ostatecznie przyciągnął EnveloBank. Bank Pocztowy, jak wynika z informacji dostępnych na stronie banku, obsługuje około 1,1 mln klientów.

Jakie zmiany dla klientów?

Od czwartku zmieniła się strona informacyjna banku EnveloBanku. Wszelkie informacje o ofercie i usługach od teraz są dostępne na stronie Banku Pocztowego. "Serwis envelobank.pl został wygaszony, a produkty EnveloBanku będą widoczne na stronie www.pocztowy.pl" - wskazano w komunikacie informującym o zmianach.

Co ważne, klienci mogą korzystać z dotychczasowych loginów i haseł. "Twój identyfikator Klienta NIK i hasło dostępu do serwisu pozostaną takie same" - podano.

Dotychczasowa bankowość internetowa zmieniła nazwę na Pocztowy24. "Bankowość będzie dostępna pod adresem online.pocztowy.pl. Jednak wchodząc na dotychczasową stronę bankowości EnveloBank online.envelobank.pl zostaniesz bezpiecznie przekierowany do 'Nowej Bankowości Internetowej Pocztowy24'" - wyjaśniono.

Z kolei aplikacja mobilna EnveloBank zmieniła nazwę na Pocztowy. Przedstawiciele Banku Pocztowego przypominają, aby pobrać aktualizację aplikacji.

Nazwa EnveloBank mogła być kojarzona z platformą Envelo, również należącą do Grupy Poczty Polskiej. Jej zadaniem jest rozwój cyfrowych usług pocztowych, dostępnych dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości