TVN24 Biznes | Pieniądze

Dodatkowe pieniądze na dziecko. Wkrótce rusza nabór wniosków

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Po wakacjach zmiany w szkole
Po wakacjach zmiany w szkoleTVN24
wideo 2/4
TVN24Po wakacjach zmiany w szkole

W piątek 1 lipca rusza nabór wniosków do programu Dobry start. Chodzi o 300 złotych na wyprawkę szkolną dla uczącego się dziecka. Są trzy sposoby na złożenie wniosku: przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz portal Emp@tia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznawał i dalej będzie wypłacał środki z programu Dobry Start. Świadczenie trafi na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje oraz wszelkie zawiadomienia będą przekazywane w formie elektronicznej.

Dobry start - wnioski

Tegoroczny nabór wniosków o Dobry start ruszy w piątek 1 lipca i potrwa do 30 listopada. Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz portal Emp@tia MRiPS.

Tak zwana wyprawka szkolna przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia.

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej każdego roku z Dobrego startu korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości