Zagraniczny deweloper na warszawskim parkiecie

Najnowsze

Aktualizacja:
Plaza CentersWizualizacja nowego projektu Plaza Centers w Toruniu

Plaza Centers to siódma zagraniczna spółka debiutująca na GPW w tym roku i 18. zagraniczna notowana w Warszawie. To także pierwsza firma, która jednocześnie jest dostępna na głównym parkiecie London Stock Exchange i w Warszawie. Na otwarciu sesji inwestorzy płacili za akcje 12,99 zł.

Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa, na czele której stoi holenderska spółka Plaza Centers, obecna jest w Europie Środkowo-Wschodniej od 1996 roku. Od tego czasu zrealizowała 26 projektów, z czego 7 w Polsce. W realizacji jest kolejnych 25 projektów, z czego cztery w naszym kraju.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o kolejnych spółkach notowanych w Londynie, które zamierzają zadebiutować na Giełdzie w Warszawie: Atlas Estates oraz XXI Century. Akcje tych spółek notowane są na rynku AIM działającym przy London Stock Exchange.

Obie spółki prowadzą działalność deweloperską. Atlas inwestuje również w Polsce, natomiast XXI Century działa na Ukrainie.

Piątkowy debiut to jednocześnie 58. debiut w br. na warszawskiej giełdzie.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Plaza Centers