Z Londynu do Malezji za 500 zł

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huPodróż z Europy do Malezji trwa kilkanaście godzin

Od marca przyszłego roku będzie można polecić z Londynu do Malezji za niespełna 500 złotych. Air Asia zapowiedziała już rejs inauguracyjny.

Bilety w jedną stronę ze wszystkimi opłatami mają kosztować od 99 funtów. Prezes i założyciel malezyjskiego przewoźnika Tony Fernandes zapowiada, że jeśli przedsięwzięcie spotka się z zainteresowaniem pasażerów, to ceny biletów spadną do 49 funtów.

Air Asia będzie latała codziennie z londyńskiego lotniska Stansted do Kuala Lumpur samolotami Airbus A330-300. Stamtąd można łatwo i tanio polecieć dalej do Tajlandii, Indonezji, Chin, a także Australii.

Air Asia działa już na rynku dalekowschodnim, można więc sprawdzić jakość świadczonych przez nią usług. Na stronie internetowej, gdzie podróżujący Air Asia umieszczają swoje uwagi, najwięcej było narzekań na zbyt małe odstępy między fotelami. Na trasie do Malezji, na której lot trwa kilkanaście godzin, może to się okazać dużą niedogodnością. Pasażerowie chwalili natomiast punktualność przewoźnika.

Tony Fernandes już zapowiada ekspansję i uruchomienie nowych długo- i średniodystansowych przelotów do Korei, Indii, Japonii i na Bliski Wschód.

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu