Warszawskie Lotnisko Chopina ma nowego dyrektora

Najnowsze


Michał Kaczmarzyk będzie nowym dyrektorem PPL oraz Lotniska Chopina w Warszawie. Na tym stanowisku zastąpił Michała Marca, który pełnił je od lutego 2008 roku.

Elżbieta Bieńkowska, minister infrastruktury i rozwoju, odwołała dotychczasowego dyrektora PPL oraz Lotniska Chopina Michała Marca i powołała na jego miejsce Michała Kaczmarzyka - poinformował w piątek Stanisław Krakowski z biura prasowego ministerstwa. Michał Marzec zajmował to stanowisko od lutego 2008 roku. Rzecznik resortu infrastruktury i rozwoju decyzję minister Bieńkowskiej tłumaczył "potrzebą zwiększenia skuteczności zarządzania przedsiębiorstwem". Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nadzoruje Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Spółka zarządza m.in. warszawskim Lotniskiem Chopina. Od 2008 roku do dziś zarządzał nim Michał Marzec, który wcześniej był. m.in. prezesem Portu Lotniczego w Łodzi.

Nowy dyrektor

Michał Kaczmarzyk jest absolwentem Global ACI-ICAO Airport Management Professional Accreditation Programme (AMPAP), Concordia University w Montrealu, Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. "Posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie i korporacyjne w przedsiębiorstwach sektora przemysłowego i B2B. Zrealizował wiele projektów restrukturyzacyjnych, fuzji i przejęć, doradzał międzynarodowym koncernom w zakresie lokalizacji inwestycji w Polsce. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w PricewaterhouseCoopers, Agencji Rozwoju Przemysłu SA oraz Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W listopadzie 2010 r. objął funkcję prezesa zarządu LOT Cargo SA, a następnie prezesa zarządu LS Airport Services SA" - informuje strona internetowa stołecznego lotniska.

Autor: msz/klim/ / Źródło: TVN24 BiS, PAP