USA: kryzys się pogłębia

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plAmerykańska gospodarka wciąż w dołku

Amerykański sektor nieruchomości będzie pozostawać w depresji do przyszłego roku - podał Fed w wydanym dzisiaj w raporcie o kondycji gospodarki w poszczególnych regionach USA. Pesymistycznie wygląda też sytuacja w handlu detalicznym.

- Popyt na domy utrzymywał się na dość niskim poziomie, z niewielkimi i rzadkimi oznakami stabilizacji, przy utrzymującym się spowolnieniu - czytamy w raporcie. Ekonomiści amerykańskiej Rezerwy Federalnej zaznaczyli też, że tempo budowy nowych domów pozostawało bardzo niskie, a firmy budowlane ograniczały liczbę projektów i zwalniały pracowników.

- Ogólnie rzecz biorąc nie można spodziewać się znaczącego odbicia na rynku budowlanym wcześniej niż w przyszłym roku - napisano w raporcie.

Nie będzie świątecznego szału zakupów

Fed zwrócił też uwagę na spadek wydatków w handlu detalicznym i pesymistycznie ocenił perspektywy w handlu w sezonie świątecznym w tym roku.

Biorąc pod uwagę te czynniki Fed ocenił, że gospodarka USA rozwijała się w ograniczonym tempie, a inflacja, z wyłączeniem zmiennych cen żywności i energii, pozostawała pod kontrolą.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl