UOKiK sprawdzi rynek węgla

TVN24 Biznes

Kompania Węglowa SA | TVN24UOKiK zbada sytuację na rynku węgla kamiennego

UOKiK sprawdzi sytuację na rynku węgla kamiennego. Urząd zbada stan konkurencji, koncentracji oraz zachowań rynkowych przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą i dystrybucją węgla kamiennego.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu, "przedmiotem analizy będzie przede wszystkim dystrybucja węgla kamiennego na terenie kraju, jej kanały i sposoby sprzedaży".

Sprawdzą ze szczegółami

"UOKiK przyjrzy się również, czy polityka kształtowania cen może budzić wątpliwości z punktu widzenia ochrony konkurencji. W trakcie postępowania Urząd przeanalizuje kształtowanie cen przez poszczególne ogniwa w łańcuchu dostaw węgla kamiennego: od producentów, poprzez odbiorców oraz podmioty zajmujące się dalszą odsprzedażą" - podaje Urząd. Zgodnie z prawem antymonopolowym Urząd może wszcząć postępowanie wyjaśniające, które powinno się zakończyć w ciągu 30, a w sprawach szczególnie skomplikowanych – 60 dni od jego wszczęcia. Jeżeli w trakcie postępowania wyjaśniającego Prezes Urzędu stwierdzi nieprawidłowości, może wszcząć postępowanie w sprawie praktyk ograniczających konkurencję.

Autor: mn//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kompania Węglowa SA | TVN24