Światowy potentat inwestuje w Kaliszu

Najnowsze

Aktualizacja:
NestleZakład Winiary w Kaliszu czeka rozbudowa

Prawie 50 milionów złotych ma kosztować nowy rozbudowa fabryki wyrobów kulinarnych Winiary w Kaliszu, należącej do szwajcarskiego koncernu Nestle. Firma zapowiada zwiększenie zatrudnienia w Kaliszu, ale nie zdradza ani liczby nowych pracowników, ani asortymentu produkcji.

Budowa nowego obiektu ma kosztować prawie 16,7 mln franków szwajcarskich, czyli równowartość ok. 47 mln złotych. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w kwietniu przyszłego roku.

Nowy obiekt powstanie na terenie znanej fabryki Winiary, która jest własnością Nestle od połowy 1995 r. Obecnie pracuje w niej około 800 osób.

Dyrektor Winiar Markus Froehlich zapowiada, że projekt rozbudowy fabryki zakłada zwiększenie zatrudnienia oraz współpracę z lokalnymi dostawcami. Spółka nie zdradza jednak liczby nowych pracowników, którzy znajdą pracę w Winiarach.

Kaliska fabryka spółki Nestle jest największym wytwórcą produktów kulinarnych w Polsce - wskazuj Nestle. Koncern podaje, że w pierwszych latach po przejęciu Winiar na modernizację infrastruktury zakładu wydano ponad 60 mln USD. W latach 2005-2008 inwestowano głównie w linie produkcyjne i ochronę środowiska, co kosztowało dalsze 65 mln zł.

Karmią nas za dwa miliardy złotych

Nestle zatrudnia w ośmiu swoich fabrykach w Polsce ponad 4900 pracowników. Koncern produkuje wyroby kulinarne pod markami Winiary i Maggi, kawę Nescafe, wafle, batony i wyroby czekoladowe pod markami Princessa, Kite Kat i Aero, a także lody i deser, produkty żywieniowe dla niemowląt małych dzieci.

Przychody ze sprzedaży koncernu w 2008 r. w Polsce wyniosły ponad 2 mld zł.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nestle