Stworzył Millenium, teraz odchodzi

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Bogusław Kott Bankiem Millenium kierował od 1989 r

Jeden z najbardziej znanych polskich bankierów odchodzi. Bogusław Kott zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa Banku Millennium do czerwca 2013 r. - poinformował we wtorek bank w komunikacie. Dodano, że Kott został kandydatem do rady nadzorczej banku.

Portugalski właściciel banku Millenium Banco Comercial Portugues poinformował również, że - "chcąc w pełni wykorzystać unikalną wiedzę i doświadczenie Pana Bogusława Kotta, zamierza zaproponować mu, za jego zgodą, wybór do Rady Nadzorczej Banku Millennium SA z dniem 1 lipca 2013 roku".

Na konferencji prasowej Kott powiedział, że nowy prezes może być wybrany z osób, które tworzą obecny zarząd banku. - Mój punkt widzenia jest taki, że przede wszystkim powinno się szukać następcy wśród osób pracujących w banku. Nasz zarząd jest stabilny, to zespół ludzi znających bank - stwierdził Kott. Jego zdaniem proces wyboru nowego prezesa potrwa dwanaście miesięcy.

W ocenie Kotta polski rynek bankowy jest atrakcyjny dla inwestorów i główny akcjonariusz banku nie rozważa jego sprzedaży.

Polski rynek bankowy

W komunikacie Bank podał, że Banco Comercial Portugues zamierza także zaproponować powołanie Komitetu Strategicznego Rady Nadzorczej i powierzyć Bogusławowi Kottowi jego organizację. Komitet ten będzie miał za zadanie dokonanie przeglądu i aktualizacji strategii działania banku, jego pozycji konkurencyjnej oraz kluczowych wyzwań, przed którymi bank stanie w perspektywie średniookresowej.

Twórca Banku Millenium

Bogusław Kott założył w 1989 roku Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG), który w 1997 roku połączył z Bankiem Gdańskim. Następnie to on sprowadził do Polski portugalską grupę BCP, która zainwestowała w połączony BIG i Bank Gdański. Kott jest też twórcą nazwy Bank Millenium.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24