Rosyjscy hakerzy wykradli dane klientów wielkich banków?

CC BY SA Wikipedia | Danesman1Budynek banku JP Morgan w Londynie

FBI bada medialne doniesienia na temat cyberataków na kilka amerykańskich firm z sektora finansowego. Według Reutersa celem hakerów był m.in. bank JP Morgan. "New York Times" z kolei pisze o atakach na co najmniej pięć banków.

- Wraz z Secret Service pracujemy nad ustaleniem zakresu niedawnych ataków cybernetycznych na kilka amerykańskich instytucji finansowych - przyznał rzecznik FBI Joshua Campbell. Odmówił jednak odpowiedzi na pytanie, o jakie firmy chodzi.

JP Morgan i ktoś jeszcze

Reuters, powołując się na osoby zbliżone do sprawy, pisze że niedawno ofiarą ataków hakerów padł bank JP Morgan. Nie wiadomo jednak, jak dotkliwy był ten incydent, bo firma wciąż prowadzi wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie.

Rzecznik prasowy banku Brian Marchiony zapewnił, że wszystko jest pod kontrolą. - Tak wielkie firmy jak nasza niestety doświadczają cyberataków niemal każdego dnia. Mamy wiele poziomów obrony i przeciwdziałania zagrożeniom, stale monitorujemy poziom niebezpieczeństwa - powiedział. Według Bloomberga, JP Morgan oraz jeszcze jeden amerykański bank zostały zaatakowane przez rosyjskich hakerów w połowie sierpnia. W jego wyniku firmy miały stracić "wrażliwe dane". Z informacji Bloomberga wynika również, że śledczy sprawdzają, czy te incydenty mają związek z niedawnymi atakami na europejskie banki.

Z kolei "New York Times" podaje, że celem cyberataków była nie tylko sieć JP Morgan, ale także czterech innych amerykańskich banków. Łupem miały paść m.in. informacje o rachunkach klientów.

Autor: rf//bgr / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Wikipedia | Danesman1

Pozostałe wiadomości