Poznali się w internecie. Beyoncé lubi ich chmurę

iam.beyonce.comStronę Beyonce, w dniu opublikowania jej albumu, odwiedziło 15 mln internautów

Spotkali się kilka lat temu, zaprzyjaźnili i stworzyli Digital Ocean. Dziś amerykański start-up jest jednym z liderów branży oferującej usługi w chmurze obliczeniowej. W drodze na szczyt pomogła im Beyoncé. Wokalistka korzysta z usług tej firmy prowadząc swoją stronę internetową.

W grudniu ubiegłego roku Beyoncé wywołała burzę w branży muzycznej zamieszczając swój nowy album za pośrednictwem strony internetowej. Płytę można było kupić tylko w sklepie iTunes.

Dopiero po tygodniu album trafił do sprzedaży internetowej. Zamieszana w to była także firma DigitalOcean.

Nic nie wiedzieli

Start-up, która obsługuje stronę amerykańskiej wokalistki nic nie wiedział o jej planach, dopóki nie zauważyła ogromnego ruchu wygenerowanego przez fanów piosenkarki.

- Nie mieliśmy o niczym pojęcia - przyznaje współzałożyciel i prezes firmy Ben Uretsky. Beyonce wybrała nas ponieważ dysponujemy szybkimi serwerami - dodał. "To przyjemność mieć Beyonce wśród naszych klientów" - napisano w styczniu na Twitterze DigitalOcean.

Zarządzający stroną Beyonce mieli pełne przekonanie, że start-up z łatwością poradzi sobie z ogromnym obciążeniem, kiedy miliony ludzi wejdą na stronę, aby kupić album.

Biznes z ogłoszenia

Firmę założyło dwóch braci: Ben Uretsky, Moisey Uretsky oraz Mitch Wainer. Poznali się na craigslist (amerykańskim internetowym serwisie ogłoszeń drobnych - red.). - Ben i Moisey zamieścili ofertę pracy, a ja na nią odpowiedziałem - powiedział Weiner, który szukał właśnie nowego zajęcia.

Digital Ocean szybko stał się niezwykle popularny. W ciągu niecałych dwóch lat stał się dziewiątą co do wielkości firmą na świecie oferującą usługi w chmurze.

Kropelki

Specjaliści IT kochają ją za "kropelki" - tak firma nazywa swoje komputery w chmurze. "Kropelki" można skonfigurować w 55 sekund, bo używają superszybkich dysków i pamięci oraz kosztują zaledwie 5 dolarów za miesiąc użytkowania.

Dzisiaj firma zarządza 1,5 mln "kropelkami" i dodaje więcej serwerów miesięcznie niż chmura Amazona. Posiada 150 tys. klientów, a ostatnio otworzyła nowe data center w Amsterdamie.

Autor: ToL//gry / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: iam.beyonce.com

Pozostałe wiadomości