Nowy tydzień. Expose nowej premier, koniunktura w usługach i przemyśle

Najnowsze

Nowy tydzień to przede wszystkim publikacje z zagranicy i expose nowej premier

W nowym tygodniu czeka nas seria danych o koniunkturze w przemyśle i usługach. W środę expose wygłosi premier Ewa Kopacz.

Poniedziałek Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką leci z dwudniową wizytą do Portugalii, gdzie weźmie udział w X Spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Arraiolos. Tematem tegorocznego spotkania będzie m.in. energetyka i imigracja. Do grupy Arraiolos należą Austria, Finlandia, Niemcy, Łotwa, Polska, Portugalia, Słowenia, Węgry i Włochy. Nieformalne spotkania prezydentów tych państw zostały zapoczątkowane w październiku 2003 roku, kiedy to na zaproszenie ówczesnego prezydenta Portugalii Jorge Sampaio doszło do spotkania przywódców w miejscowości Arraiolos.

GUS poda zrewidowane dane o rocznej dynamice PKB za lata 2002-13, wyliczonej według nowego Europejskiego Systemu Rachunków Narodowych i Regionalnych. Po raz pierwszy w historii uwzględnione będą dochody m.in. z handlu narkotykami oraz prostytucji.

Wtorek Narodowy Bank Polski poda dane na temat oczekiwań inflacyjnych konsumentów we wrześniu. Eurostat opublikuje informacji o inflacji w strefie euro we wrześniu i bezrobociu w sierpniu. Poznamy wskaźnik PMI dla przemysłu Chin. Środa Europejski Bank Centralny poda dane statystyczne dotyczące stóp procentowych. Seria publikacji wskaźników PMI dla przemysłu: Korei Południowej, Japonii, Tajwanu, Wietnamu, Indonezji, Indii, Rosji, Holandii, Polski, Turcji, Hiszpanii, Czech, Włoch, Francji, Niemiec, strefy euro, Grecji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kanady i Meksyku. Expose wygłosi premier Ewa Kopacz. Eksperci spodziewają się w nim deklaracji gospodarczych. Czwartek Spotyka się Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, która ma też podjąć decyzję ws. polityki monetarnej. Piątek Seria danych PMI w usługach dla Japonii, Rosji, Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec, strefy euro, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Stanów Zjednoczonych.

Autor: mn//km / Źródło: tvn24bis.pl