Nasze biurowce w cenie

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huInwestorzy chcą zarabiać na polskich nieruchomościach

Polskie nieruchomości hitem inwestycyjnym wśród największych globalnych graczy. Grube miliony nad Wisłą chcą wydać m.in. HSBC, JP Morgan, Credit Suisse - pisze "Puls Biznesu".

- W ostatnim czasie zdecydowanie wzrosło zainteresowanie polskim rynkiem nieruchomości. Oprócz funduszy, które już w przeszłości dokonywały istotnych inwestycji w Polsce zaczęli się pojawiać nowi inwestorzy, do tej pory nie zainteresowani inwestowaniem w tej części Europy. Dotyczy to zarówno najbardziej aktywnych na naszym rynku funduszy niemieckich, jak i inwestorów z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych - mówi w rozmowie z "PB" Wojciech Pisz, analityk grupy rynków kapitałowych Cushman & Wakefield.

Według ustaleń "PB", aktywni są m.in.: GLL Real Estate Partners (właściciel Liberty Corner w Warszawie) czy Skandinaviska Enskilda Banken. Obok nich inwestycje planują niemiecki gigant wśród funduszy KanAm, JP Morgan, Credit Suisse czy HSBC.

Czego szukają fundusze? - Największe zainteresowanie obserwujemy w sektorze biurowym. Większość poszukuje nieruchomości klasy premium. Popyt na nieruchomości niższej klasy jest bardzo ograniczony. Potencjalny wolumen transakcji waha się od 20 mln do 80 mln euro, ale obserwujemy również coraz więcej inwestorów gotowych na transakcje o wartości znacznie przekraczających 100 mln euro - mówi Pisz.

Źródło: "Puls Biznesu"

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu