Najdrożej prześpisz się w Moskwie

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
sxc.huMoskiewskie hotele najdroższe

Moskwa znalazła się na szczycie rankingu miast, w których hotele są najdroższa. Rosyjska stolica wyprzedziła Abu Zabi, Paryż i Nowy Jork. Warszawa jest w gronie ośrodków z największymi spadkami cen - pisze "Rzeczpospolita".

Brytyjska firma Hogg Robinson Group badająca rynek usług dla osób podróżujących, opublikowała właśnie najnowszą wersję corocznego rankingu miast z najdroższymi hotelami na świecie.

Średnia cena hotelu w Warszawie wyniosła w pierwszym półroczu 102 funty (ok. 510 zł) hotele

Światowy kryzys zachwiał rynkiem luksusowych usług hotelarskich. Ceny spadły w hotelach trzy- i czterogwiazdkowych. Ale za to w gronie obiektów z pięcioma gwiazdkami poszły w górę o 7,7 proc.- pisze "Rz".

Warszawa w górę

Patrząc na ceny według regionów, drożej zapłacą goście w hotelach Środkowego Wschodu i Zachodniej Azji (Doha, Rijad, Manama i Muscat). Natomiast najmocniej w dół poszły ceny w Europie Środkowej i Wschodniej (Warszawa, Praga, Budapeszt).

Nie przeszkodziło to jednak temu, by liderem światowego hotelarskiego blichtru była Moskwa. Mimo że od połowy 2008 r. do połowy 2009 r. ceny hoteli spadły w rosyjskiej stolicy o 14 proc., miasto utrzymało pozycję lidera drugi rok z rzędu. W tym roku średnia cena luksusowego pokoju wynosi w Moskwie ponad 268 funtów (ok. 1340 zł). Kolejne miejsca zajęło pustynne Abu Zabi i zawsze oblegany Paryż, a dalej są Nowy Jork, Mediolan, Genewa, Hongkong, Dubaj, Kopenhaga i Rzym.

Średnia cena hotelu w Warszawie wyniosła w pierwszym półroczu 102 funty (ok. 510 zł). W złotych spadła ona o 5 proc. - pisze "Rz".

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu