Justtag: Wszystkie twoje programy lojalnościowe w telefonie

Najnowsze

Aktualizacja:
materiały prasoweRusza aplikacja Justtag

Zamiast stosu plastikowych kart i papierków z różnych programów lojalnościowych smartfon z aplikacją o nazwie Justtag - to najnowszy projekt biznesowy Łukasza Wejcherta.

Po opuszczeniu fotela prezesa Onetu Wejchert rozpoczął serię przedsięwzięć, obracających się wokół nowych technologii i telefonii komórkowej. Najpierw była aplikacja do zamawiania taksówek iTaxi, potem ściągnięcie do Polski Virgin Mobile, a teraz Jusstag.

Kluczowym elementem nowego pomysłu Wejcherta jest pomysł zastąpienia różnych kart, kwitów i stempelków z różnych programów lojalnościowych jedną aplikacją w smartfonie.

Dzięki tej aplikacji - SmartKarcie, użytkownicy mogą na bieżąco śledzić oferty i akcje specjalne ulubionych marek i być z nimi w ciągłym kontakcie. W prosty sposób mogą "tagować" produkty czy ciekawe wydarzenia, generując kody z poziomu SmartKarty i korzystać ze zniżek, rabatów czy zaproszeń przygotowanych z myślą o nich.

Użytkownicy Justtag mają również do dyspozycji elektroniczną wersję tradycyjnych kart stemplowych dostępnych zazwyczaj w kawiarniach i punktach usługowych. Poprzez okazanie karty dostępnej w aplikacji Justtag i zeskanowaniu kodu QR, okazanego przez kasjera, mogą zbierać stemple w nowoczesnej, graficznej formie.

Autorski pomysł

W założeniu Wejcherta, Justtag ma być platformą komunikacyjną, gdzie marki, produkty i sprzedawcy mają bezpośredni kontakt z klientami. - Rozwiązujemy problem ludzi, którzy mają kilkadziesiąt różnych kart, takich jak Miles and More, czy kart do sklepów, restauracji. Nasza aplikacja pozwala umieszczać wszystkie te karty w jednym miejscu i zbierać punkty i realne korzyści - mówi w rozmowie z tvn24.pl. - To projekt szczególny, dlatego że jest to nasz autorski pomysł - dodaje Wejchert. Po odejściu z Onetu, jego firma Dirlango zaanagażowała się w różne projekty, jak iTaxi czy Virgin Mobile. - Ale Justtag to autorski pomysł, który w stu procentach należy do firmy Dirlango i którytworzy nową kategorię - mówi.

- Rynek smartfonów rośnie dynamicznie, dlatego w przypadku Justtag rozpoczynamy budowę produktu od platformy mobilnej. W 2013 aplikacja zostanie wzbogacona o kolejne funkcjonalności m.in. o moduł "podaruj prezent", dzięki któremu użytkownicy Facebooka będą mogli obdarowywać swoich znajomych różnymi prezentami. Mamy też pomysł na kolejne rozwiązania funkcjonalne, a także koncepcję jak wpisać nasz produkt w ekosystem mediów - tłumaczy Wejchert.

Skomasowanie różnorodności

Justtag ma być wstępnie dostępny na smartfony z systemem operacyjnym Android. W grudniu aplikacja ma stać się dostępna również dla użytkowników iOS i Windowsów.

Na start, do aplikacji zostało wprowadzonych kilkadziesiąt kart różnych marek, najczęściej używanych przez Polaków. Użytkownicy znajdą w aplikacji m.in. karty takich marek jak: Sephora, Alma, Douglas, Peek&Cloppenburg, Makro, Vistula, Tesco, Orlen, W. Kruk, Empik, Marks&Spencer, Piotr i Paweł, Apart i wiele innych.

Autor: mk/jk//gak/kdj / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe