Inwestycyjny "hit" w Polsce coraz bliżej? "Finisz rozmów"

Najnowsze

TVN24Wicepremier zapowiada "hit"

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział w czwartek dziennikarzom, że resort jest na finiszu rozmów ws. inwestycji firmy motoryzacyjnej w Polsce, dzięki czemu w kraju montowane będzie 100 tys. samochodów. Nie zdradził jednak szczegółów.

- Kończymy ważny program pozyskania inwestora motoryzacyjnego. W jednej ze stolic europejskich domykamy bardzo ważny program inwestycyjny dla montażu w Polsce 100 tys. nowych samochodów - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami.

Już w grudniu Piechociński informował, że jeden ze światowych koncernów motoryzacyjnych ma ogłosić zamiar budowy w Polsce nowej fabryki samochodów. - Szykuje się hit. (...) Pół roku ciężko na to pracowaliśmy i widać bardzo wyraźnie, że po obu stronach mamy już za sobą wstępny flirt, a jesteśmy na etapie ufności, że skonsumujemy ten związek (…). Mówimy tutaj o budowie dużej fabryki nowych samochodów w obrębie polskiej motoryzacji - powiedział wtedy Piechociński. Według niego na starcie nowej fabryki ok. 60 proc. wykorzystywanych tam części i akcesoriów ma pochodzić z Polski. - Zabiegam o takie warunki, w których także w polskim hutnictwie będzie się produkowało blachy karoseryjne - powiedział wtedy minister gospodarki, wskazując, że byłoby to korzystne nie tylko dla polskich producentów stali, ale także koksu i węgla koksowego, czyli surowców wykorzystywanych przez hutnictwo.

Autor: //bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24