Najnowsze

Hiszpański personel pokładowy Ryanaira planuje strajki przez 12 dni lipca

Najnowsze

Autor:
asty/ams
Źródło:
PAP

Hiszpański personel pokładowy linii lotniczych Ryanair planuje strajkować w lipcu przez 12 dni - zapowiedzieli związkowcy w sobotę. Protesty mają objąć dziesięć portów lotniczych. Z powodu protestu Ryanair odwołał w sobotę dziesięć lotów w Hiszpanii.

Według przedstawionego przez związkowców planu personel pokładowy będzie strajkował w dniach 12-15 lipca, 18-21 lipca i 25-28 lipca na dziesięciu hiszpańskich lotniskach, na których operuje Ryanair.

"Związki i załoga Ryanaira (...) domagają się zmiany nastawienia linii lotniczych" – napisali w oświadczeniu związkowcy, wzywając Ryanaira do wznowienia negocjacji w sprawie warunków pracy.

Związki wezwały również hiszpański rząd, aby "nie pozwalał Ryanairowi na naruszanie prawa pracy i praw konstytucyjnych, takich jak prawo do strajku".

Hiszpański personel pokładowy linii easyJet rozpoczął dziewięciodniowy strajk w lipcu domagając się wyższych wynagrodzeń. Linia lotnicza odwołała w sobotę pięć lotów z Hiszpanii.

Protesty branży lotniczej w Hiszpanii

To kolejne protesty pracowników branży lotniczej, którzy domagają się wyższych płac i lepszych warunków pracy. Do zakłócających obsługę pasażerów strajków dochodzi w ostatnim czasie na wielu lotniskach w Europie.

Jako jedną z ich przyczyn podaje się liczne zwolnienia w branży podczas pandemii COVID-19. Teraz, gdy ruch lotniczy wraca do poziomu sprzed pandemii odczuwany jest niedobór pracowników, którzy domagają się również podwyżek w związku z inflacją i wcześniejszymi obniżkami płac podczas pandemii.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/ams

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości