Hinduski gigant we Wrocławiu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 (Wroclaw z lotu ptaka)Wrocław staje się polską Doliną Krzemową

Hinduski koncern Wipro otworzy we Wrocławiu centrum badawczo-usługowe na całą Europę i zatrudni w nim ponad 200 informatyków - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza".

Oficjalnie o inwestycji hinduskiego giganta we Wrocławiu prawdopodobnie poinformuje dziś na specjalnej konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i ambasador Indii w Polsce Chandra Mohan Bhandari.

Złote czasy dla informatyków Gazeta podaje, że Wipro, we współpracy z grupą finansową Credit Suisse, otworzy we Wrocławiu duże centrum badawczo-usługowe, które będzie obsługiwać całą Europę. Pracownicy centrum będą projektować i wdrażać najnowocześniejsze systemy zarządzania kadrami. - Nasi informatycy będą m.in. wymyślać, jak przy pomocy skomplikowanych aplikacji skuteczniej i efektywniej zarządzać pracą ludzi w korporacjach - tłumaczy anonimowo osoba biorąca udział w negocjacjach.

Pracownicy centrum będą projektować i wdrażać najnowocześniejsze systemy zarządzania kadrami. wrocek

Partner gigantów Wipro to trzecia co do wielkości hinduska firma informatyczna. Siedzibę ma w Bangalore, indyjskiej Dolinie Krzemowej. Jest strategicznym partnerem takich gigantów informatyki jak Cisco, HP, IBM, Microsoft, SAP czy Sun. W ciągu ostatnich kilku lat koncern zwiększył sprzedaż z 545 mln dol. w 2000 r. do ponad 5 mld dol. w 2007 r. Na całym świecie zatrudnia 80 tys. osób (w tym 18 tys. inżynierów i specjalistów IT) i współpracuje z 50 z 500 największych firm na świecie według miesięcznika "Fortune", m.in. z Boeingiem, BP, Sony, HP, Airbusem, Toshibą i Wall Martem.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 (Wroclaw z lotu ptaka)