Harry'ego Pottera szukaj na Florydzie

Najnowsze

Aktualizacja:
materiały dystrybutoraPoczuj się jak Harry Potter

Kremowe piwo i sok z dyni w Pubie pod Trzema Miotłami, relaks w Sowiarni czy własna różdżka w sklepie Ollivandera - o tym marzą, zwłaszcza najmłodsi, czytelnicy sagi o Harry'm Potterze. Marzenia mogą stać się rzeczywistością: w czerwcu na Florydzie zostanie otwarty park tematyczny na wzór magicznego świata małego czarodzieja. Mogą, choć cena będzie niemała...

Zajmujący powierzchnię ośmiu hektarów park Czarodziejski Świat Harry'ego Pottera, oparty na powieściach brytyjskiej pisarki J.K. Rowling, zostanie otwarty 18 czerwca w Orlando na Florydzie - poinformowała firma Universal Orlando.

Projekt ten przygotowywany jest od pięciu lat, ale wszelkie szczegóły dotyczące jego atrakcji były dotąd utrzymywane w ścisłej tajemnicy. Goście parku będą mogli odwiedzić miejsca dobrze znane wszystkim czytelnikom sagi o małym czarodzieju.

Rogogon, Akromantula i wierzba bijąca

Firmowa przejażdżka "Harry Potter i Zakazana Podróż" rozpocznie się w zamku Hogwart, gdzie obejmie biuro profesora Dumbledore'a, wspólny pokój w Gryffindorze oraz pracownię obrony przed czarną magią. Następnie goście wyjadą z budynku na spotkanie z takimi stworami jak rogogon węgierski, olbrzymia Akromantula, dementorzy oraz gigantyczna wierzba bijąca.

Druga trasa - "Smocze Wyzwanie" - pozwoli widzom zobaczyć Czarę Ognia i puchar trójmagiczny. Goście wybiorą sobie własne smoki i ruszą w "gonitwę powietrzną", podczas której smoki będą skręcać, robić pętle i niemal się zderzać.

Przejażdżka rodzinna - "Lot Hipogryfa" - pozwoli natomiast m.in. zobaczyć chatkę Hagrida.

Universal Orlando zaczęło już sprzedawać pakiety wakacyjne do parku. Ceny za pobyt z czterema noclegami w hotelu na terenie Czarodziejskiego Świata i biletem wstępu zaczynają się do 645 dolarów dla dorosłych i 1548 dolarów dla 4-osobowej rodziny.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: materiały dystrybutora