Facebook: 300 mln użytkowników i pierwsze pieniądze

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Facebook wchodzi w nową erę

Facebook, największy serwis społecznościowy na świecie przestał przynosić straty - poinformował na swoim blogu Mark Zuckerberg, jego założyciel i szef. Z dumą dodał też, że liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 300 milionów.

Nowe konta na Fecebooku wyrastają jak grzyby po deszczu. Rok temu było ich "tylko" 100 mln, a dwa miesiące temu - 250 mln. Dla porównania: cała Unia Europejska to ok. 500 milionów ludzi.

"Dziś Facebook służy już 300 milionom osób na całym świecie. A my dopiero zaczęliśmy realizować nasz cel, by połączyć wszystkich internautów ze sobą" - czytamy w najnowszym wpisie na blogu Marka Zuckerberga, założyciela i szefa Facebooka.

Pierwszy milion?

Dla analityków i inwestorów ważniejsza jest jednak inna informacja, którą również podał Zuckerberg: w ostatnim kwartale spółka po raz pierwszy przestała przynosić straty. Zuckerberg nie ujawnił jednak, ile Facebook zarabia, nie podał też żadnych innych szczegółów dotyczących finansów jednej z gwiazd internetu. Wiadomo jedynie, że przychody serwisu są już na tyle duże, że pokrywają koszty operacyjne i inwestycje w nowe serwery.

Zyski Facebooka płyną po części z umowy reklamowej z Microsoftem, zawartej w 2007 roku, ale w jeszcze większym stopniu stoją za nim nowe, samodzielnie zawierane umowy reklamowe, a także eksperymentalny model biznesowy, wykorzystujący handel wirtualnymi dobrami i obrót wirtualną gotówką.

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN24