Dominet Bank zamknął drzwi

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESPołączenie Dominet Banku i Fortis Banku to pierwsza w tym roku bankowa fuzja

Dominet Bank znika z rynku. Od piątku trwa przenoszenie danych klientów tego banku do systemu Fortis Banku w związku z fuzją obu instytucji. Sąd zarejestrował już połączenie tych banków - poinformował Fortis. W poniedziałek klienci Dominet Banku drzwi placówek zastaną zamknięte.

Ograniczony będzie też dostęp do bankowości internetowej Dominet Banku. Działać ma natomiast system kart płatniczych oraz sieć bankomatów.

Połączone banki będą działać pod marką Fortis, sieć będzie liczyć 270 placówek, a z ich usług będzie korzystać w sumie ponad 350 tysięcy klientów.

Przeniesienie majątku za akcje

Wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na połączenie Fortis Banku z Dominet Bankiem. Ten pierwszy specjalizował się dotąd w obsłudze firm, a drugi - klientów indywidualnych.

Połączenia banków dokonano poprzez przeniesienie majątku Dominet Banku na Fortis Bank Polska w zamian za nowo wyemitowane akcje dla dotychczasowych akcjonariuszy Dominet Banku. Fortis wyemituje 5.243.532 akcje na połączenie z Dominet Bankiem w zamian za 73.647 akcji tego ostatniego banku. Kapitał akcyjny Fortis Banku zostanie podwyższony o kwotę 157.305.960 zł do 660.441.360 zł.

Wcześniejsze plany obu banków zakładały, że po fuzji nowy bank do końca 2012 roku otworzy co najmniej 200 nowych oddziałów i zwiększyć do około miliona liczbę klientów detalicznych.

Połączenie Dominet Banku i Fortis Banku to pierwsza z zaplanowanych na ten rok bankowych fuzji. Jesienią dojdzie do połączenia GE Money Bank z Bankiem BPH, a także Getinu z Noble Bankiem.

Źródło: TVN CNBC Biznes, Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES