Ciekawy jak Polak

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huBiura turystyczne szukają sposobu na zaspokojenie naszej ciekawości świata (n/z Plac św. Marka w Wenecji)

Polski turysta okazuje się wyjątkowo ciekawy atrakcji obcych krajów, co skłania biura turystyczne do stworzenia dla nas nowej atrakcji. W nadchodzącym sezonie czeka nas wysyp wycieczek objazdowych - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

– Klienci coraz bardziej stawiają na aktywny wypoczynek. W tym roku odnotowaliśmy kilkuprocentowy wzrost zainteresowania tą formą spędzania wakacji – mówi gazecie Magda Plutecka-Dydoń z Neckermanna. Organizatorów naszego wypoczynku taką myślą natchnęła obserwacja, że Polacy dużo częściej korzystają z oferty dodatkowych wycieczek, oferowanych na miejscu tradycyjnych pobytów wakacyjnych.

W nadchodzącym sezonie katalogi biur podróży wzbogacą się więc o ofertę wycieczek objazdowych. Wiceprezes Rainbow Tours Remigiusz Talarek zapowiada na łamach "DGP" objazdowe wycieczki po Hiszpanii i Maroko, ale także po Chinach. Będą też wycieczki tematyczne: Czeski humor i Austro-Węgierskie smaczki.

W ofercie Neckermanna nowością będzie wycieczka po Maroku oraz Turcji – Kapadocja i Wybrzeże Licyjskie. Oprócz tego biuro zaproponuje i bardziej egzotyczne trasy: Kubę, Meksyk, Wenezuelę, Jamajkę, Kenię, Sri Lankę i Indie.

Nowością ma być formuła Fly & Driver: dostajemy zagwarantowany przelot samolotem do wybranego kraju, a tam czeka na nas samochód i zakwaterowanie w różnych hotelach. – To daje możliwość zwiedzania na własną rękę i we własnym tempie – wyjaśnia gazecie Andrzej Glapiak z EasyGo.pl & Wakacje.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu