BZ WBK dla Hiszpanów?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Oficjalnie los BZ WBK jeszcze nie jest przesądzony

BZ WBK prawdopodobnie trafi w ręce hiszpańskiego Santandera - zapowiada piątkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Wskazywać ma na to plan nagłego przyjazdu wysokich przedstawicieli hiszpańskiej firmy do Polski.

W przyszłym tygodniu do Polski ma przylecieć Jose Luid de Mora, szef działu rozwoju hiszpańskiego banku. Zdaniem "DZG", najprawdopodobniej zostali zaproszeni na ostateczną turę negocjacji co do sprzedaży BZ WBK.

Nagłe przyśpieszenie

Jak pisze gazeta, jeszcze niedawno irlandzki AIB, obecny właściciel BZ WBK, zapowiadał, że rozpatrywanie ofert zajmie mu jeszcze trzy, cztery tygodnie. Nowy posiadacz banku miał zostać wybrany w połowie września.

W środę, jak pisze "DGP", pojawiła się informacja, że ostateczna decyzja została nagle przyśpieszona i zapadnie w przeciągu tygodnia. Nagły przyjazd Hiszpanów wpisuje się w ten obraz.

AIB jednak odmówił jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie. Podobnie polski konkurent Santandera w walce o BZ WBK, czyli PKO BP, nie ustosunkowało się do doniesień gazety.

Dotychczasowy właściciel BZ WBK, Allied Irish Banks, zamierza do końca roku pozyskać co najmniej 7,4 mld euro, aby poprawić swoją pozycję kapitałową. Analitycy oceniają, że AIB ze sprzedaży polskiego banku może uzyskać nawet 2,4 mld euro.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło zdjęcia głównego: TVN24