Bogaty pomaga jeszcze bogatszemu

Najnowsze

Aktualizacja:
PAP/EPAWarren Buffet już po raz kolejny inwestuje w ofiarę kryzysu finansowego

General Electric otrzyma zastrzyk finansowy wysokości co najmniej 15 mld dolarów. 12 miliardów ma pochodzić z publicznej emisji akcji. Trzy kolejne zainwestuje Warren Buffet, kupując uprzywilejowane akcje koncernu.

GE chce pozyskać co najmniej dwanaście miliardów dolarów (8,5 mld euro) z publicznej emisji nowych akcji. Akcje uprzywilejowane koncernu nabędzie ponadto holding Buffetta - za 3 mld dolarów z gwarantowaną dywidendą wysokości dziesięciu procent. Ponadto Buffett zagwarantował sobie opcje na wykup akcji za kolejne trzy miliardy dolarów w ciągu kolejnych pięciu lat.

Nadal bardzo bogaty

W bieżącym roku koncern GE stracił na wartości ponad 30 procent, ale mimo tego nadal zaliczany jest do najdroższych przedsiębiorstw na świecie ge

W miniony czwartek GE niespodziewanie ostrzegł o spadku zysków. Działalność bankowa GE ponosi straty z powodu turbulencji na rynku finansowym i poważnie obciąża koncern.

Generał Electric chce zmniejszyć swoją zależność od tego sektora. W bieżącym roku koncern stracił na wartości ponad 30 procent, ale mimo tego nadal zaliczany jest do najdroższych przedsiębiorstw na świecie.

Falowanie i spadanie

Po zapowiedziach podniesienia kapitału akcje GE zmniejszyły w środę swoje wcześniejsze straty i przez pewien czas były nawet na plusie.

GE to symbol amerykańskiego biznesu. Jestem pewien, że w przyszłości będzie odnosił sukcesy Warren Buffet, jeden z najbogatszych ludzi świata

To już kolejna pomoc...

Po raz kolejny legendarny amerykański inwestor Warren Buffett został jednym z największych kredytodawców. We wrześniu należący do niego holding Berkshire Hathaway zainwestował w osłabiony kryzysem amerykański bank Goldman Sachs pięć miliardów dolarów, także w formie akcji uprzywilejowanych i gwarantowanej dywidendy.

... ale nie bezinteresowna

Obserwatorzy rynku ocenili to jako sygnał nadziei dla branży finansowej,

We wrześniu należący do Buffeta holding Berkshire Hathaway zainwestował pięć miliardów dolarów w bank Goldman Sachs buff

Podobnie jak GE, osłabione kryzysem finansowym liczne firmy na całym świecie starają się pozyskać świeży kapitał. Pod koniec nadchodzącego tygodnia General Electric przedstawi wyniki za trzeci kwartał.

Źródło: Reuters, Bloomberg.com, MarketWatch, money.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA