Polscy siatkarze a skarbówka w świetle afery podsłuchowej. "Sprawdzimy wszystkie wątki"

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatWatek siatkarski w aferze podsłuchowej

Wczoraj podjęłam decyzje o sprawdzeniu wszystkich wątków, które pojawiły się w tym artykule - powiedziała dzisiaj Agnieszka Królikowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. Chodzi m.in. o ewentualne nieprawidlowości w rozliczaniu się z urzędem skarbowym "polskich siatkarzy". Sugerował to w rozmowie, której nagranie udostępnił tygodnik "Wprost", były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz.

Były wiceminister finansów i generalny inspektor kontroli skarbowej Andrzej Parafianowicz przy okazji rozmowy z byłym ministrem transportu Sławomirem Nowakiem poruszył wątek polskich siatkarzy. Parafianowicz przypomniał, że pomagał siatkarzom reprezentacji Polski, "wyciągając ich za uszy" z kłopotów skarbowych.

"Całą reprezentację Polski w siatkówkę tak wyciągnęliśmy za uszy. Widziałeś? (...) Chłopaki po kolei bały się, dopłaciły... I cisza znowu, wszystko załatwione" - mówi na nagraniach ujawnionych przez tygodnik "Wprost"

"Wszystko załatwione"

- Widziałeś? (…) Chłopaki po kolei bały się, dopłaciły… I cisza znowu, wszystko załatwione. (…) - powiedział Parafianowicz.

We wtorek Królikowska zapowiedziała kontrolę w tej sprawie. - Wczoraj podjęłam decyzję o sprawdzeniu wszystkich wątków, które pojawiły się w tym artykule. Poprosiłam o informacje o postępowaniach, które były toczone przez urzędy kontroli skarbowej w całym kraju wobec osób, które w jakikolwiek sposób były związane z reprezentacją Polski w siatkówce - powiedziała Królikowska.

Jak dodała analizuje w tej chwili zgromadzone informacje. - Jeżeli będę miała jakiekolwiek wątpliwości i widziała nieliniowe działania to będę wszczynała kontrole wewnętrzne w każdej z tych indywidualnych spraw - zapowiedziała.

Autor: ToL/Klim/ / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock