Jeden dzień urlopu, cztery dni wolnego

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w górę
Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w góręTVN24
wideo 2/4
TVN24Piotr Henicz o wakacjach w 2023 roku: ceny w górę

W tym tygodniu pojawia się okazja do dłuższego wypoczynku. Biorąc jeden dzień urlopu, będziemy mogli skorzystać z czterech dni wolnego. Powodem jest wypadająca w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.

W kalendarzu znajduje się w sumie 13 dni ustawowo wolnych od pracy w roku. Wypadające w dni robocze święta to możliwość wydłużenia swojego wypoczynku, biorąc pojedyncze dni urlopowe i łącząc święta z weekendami. Takie rozwiązanie jest możliwe już w najbliższych dniach.

Boże Ciało 2023

W czwartek, 8 czerwca, wypada bowiem Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało to jedno z najważniejszych katolickich świąt. Jednocześnie wzięcie dnia wolnego od pracy w piątek, 9 czerwca, zapewni czterodniowy długi weekend.

Okazja do kolejnego długiego weekendu będzie w sierpniu. Wolny od pracy jest 15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz święto Wojska Polskiego, które wypadają we wtorek. Tym samym wzięcie dnia wolnego od pracy w poniedziałek, 14 sierpnia, sprawi, że weekend wydłuży się do czterech dni.

PAP/Maciej Zieliński, Adam Ziemienowicz

Należy pamiętać, że za dzień ustawowo wolny od pracy wypadający w niedzielę nie przysługuje dodatkowy dzień wolnego. Należy on się natomiast pracownikom, gdy święto wypada w sobotę. Tak będzie w przypadku Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości