Kierowcy podróżujący po stanie Minnesota stanęli ostatnio przed trudnym wyzwaniem. Fragment autostrady w okolicy miasta Benson był całkowicie nieprzejezdny. Przyczyną nie był jednak śnieg, a zamarznięte buraki, które spadły z ciężarówki.
Przez Amerykę przeszła ostatnio silna burza śnieżna. Intensywne opady śniegu spowodowały mnóstwo utrudnień, także komunikacyjnych.
Jednak to nie zimowe warunki utrudniły kierowcom jazdę na autostradzie w okolicach miasta Benson w stanie Minnesota.
Trasa była nieprzejezdna
Z jednej z ciężarówek wysypały się tysiące zamarzniętych buraków. Przeszkody były tak twarde i niebezpieczne, że lokalny szeryf określił je w mediach społecznościowych jako przypominające "skały".
Okazało się, że niektórzy śmiałkowie próbowali na własną rękę przebrnąć przez zawaloną trasę. Niestety ich pojazdy nie dawały sobie rady.
Odcinek trasy trzeba było posprzątać. Dopiero po kilku godzinach przywrócono płynność ruchu.
Na razie nie wyjaśniono, co sprawiło, że buraki się wysypały.
Autor:kw
Źródło: CNN
Podziel się
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Tuż nad naszymi głowami ciepło płynące z południa zderzy się z zimnym powietrzem z północy, czego efektem będą weekendowe śnieżyce. Jeśli chodzi o temperaturę, to mróz będzie coraz większy. Sprawdź prognozę pogody na 5 dni.
Najpierw mocno sypnie śniegiem, potem ściśnie silny mróz. Niż Robin "wywoła sporo zamieszania"
Na Słońcu doszło do silnych rozbłysków, w wyniku czego w kierunku Ziemi podążają duże ilości plazmy. Oznacza to, że na niebie mogą pojawić się spektakularne zorze polarne. Bardzo dobre warunki do obserwacji wielobarwnych świateł możliwe są nad Polską.
W naszą stronę pędzi strumień wiatru słonecznego. Jest szansa na zorzę polarną
- Autor:
- ps
- Źródło:
- space.com, tvnmeteo.pl
Na Babiej Górze zaczął obowiązywać w czwartek wieczorem drugi stopień zagrożenia lawinowego. Jak ostrzegają ratownicy, "poruszanie się wymaga umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego, odpowiedniego wyboru trasy oraz zachowania elementarnych środków bezpieczeństwa".
Wzrosło zagrożenie lawinami na Babiej Górze
Rozpoczynający się właśnie szczyt klimatyczny COP28 w Dubaju może być przełomowym dla walki z ociepleniem planety, tak przynajmniej twierdzą jego organizatorzy. Nie brakuje jednak kontrowersji, jak ta, gdzie się szczyt odbywa. Zjednoczone Emiraty Arabskie są w czołówce państw produkujących ropę naftową.
COP28. "Punkt zwrotny" czy "bla, bla, bla"? Rusza szczyt klimatyczny w Dubaju
W Czechach sypnęło śniegiem. Na drogach zrobiło się ślisko, doszło do licznych wypadków. "Prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozważności. Warunki na drogach są trudne" - apelowały służby drogowe.
Zderzenie czterech ciężarówek, autobus w rowie. Potężny atak zimy na Czechy
W rejonie japońskiej wyspy Iwo Jima doszło do erupcji wulkanicznej. W powietrze na 200 metrów wystrzelone zostały skały wulkaniczne, nad wyspą unosił się także znacznie wyższy słup popiołu i dymu. Można to zobaczyć na nagraniu, które wykonała Japońska Straż Przybrzeżna.
Japoński wulkan pokazał moc. Efektowne nagranie wykonane z lotu ptaka
Astronomowie znaleźli w Wielkim Obłoku Magellana dysk wokół młodej gwiazdy, która rośnie i pochłania materię ze swojego otoczenia. O odkryciu, które jest pierwszym takim poza naszą galaktyką, poinformowało Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).
Niezwykłe odkrycie w innej galaktyce. Coś takiego zaobserwowano po raz pierwszy
Odnaleziono młodą lamę, która uciekła z terenu minizoo w Jaworniku Polskim (woj. podkarpackie). Zwierzę dwa dni temu przestraszyło się psa, staranowało ogrodzenie i pobiegło do lasu.
Znalazła się lama, która uciekła z minizoo. "Całe futro miała oblodzone"
Nietoperze z gatunku mroczek późny kopulują bez wykorzystania penetracji - sugerują wyniki badania opublikowanego na łamach czasopisma naukowego "Current Biology". Zdaniem autorów pracy zachowania seksualne tego gatunku mogą być podobne do zachowań reprodukcyjnych ptaków. To pierwszy raz, kiedy taki sposób rozmnażania się zaobserwowano u ssaka.
Kopulują bez penetracji? Naukowcy: to jedyne takie ssaki
Zdolność wyczuwania goryczy w pożywieniu może być starsza, niż wcześniej przypuszczano. Prawdopodobnie po raz pierwszy smak ten wyewoluował u kręgowców około 460 milionów lat temu, gdy rekiny i inne ryby chrzęstnoszkieletowe oddzieliły się od kręgowców takich jak my - donoszą niemieccy badacze.
Przodkowie dzisiejszych rekinów mogli być pionierami w wyczuwaniu goryczy
W pobliżu miejscowości Gerik w Malezji samochód osobowy potrącił słoniątko, które wraz ze stadem przechodziło przez drogę. Pozostałe osobniki w odpowiedzi zaatakowały pojazd i zaczęły go deptać. Autem podróżowały trzy osoby.
Słonie podeptały samochód. Stanęły w obronie potrąconego słoniątka
Ptak dodo, a właściwie dront dodo, może wrócić do żywych? Zajmująca się biotechnologią i inżynierią genetyczną amerykańska firma Colossal Biosciences podpisała umowę z pozarządową organizacją Mauritian Wildlife Foundation. Ma ona na celu odtworzyć wymarłego w XVII wieku ptaka.
Dodo, symbol wymierania, wróci do żywych? Podpisano umowę, która ma to umożliwić
- Autor:
- dd/ prpb
- Źródło:
- PAP, BBC News, Mauritian Wildlife Foundation
Mieszkańców położonej na Adriatyku i należącej do Chorwacji wyspy Loszinj terroryzują szakale. Ich obecności nigdy wcześniej nie notowano na tym obszarze - podała w poniedziałek chorwacka telewizja HRT. Właściciele gospodarstw rolnych obawiają się o bezpieczeństwo swoje i zwierząt hodowlanych.
"Po wyspie krążą historie o nocnym wyciu szakali. Teraz sytuacja jest jasna"
Labrador o imieniu Reqs pracował przez 11 lat dla straży pożarnej w hrabstwie Hertfordshire we wschodniej Anglii. Po wielu latach służby czworonóg otrzymał order zasługi PDSA. Jak poinformowała brytyjska telewizja BBC, Reqs był najdłużej pracującym psem strażackim w Wielkiej Brytanii, zanim w lipcu bieżącego roku przeszedł na emeryturę.
Labrador z orderem. Przez 11 lat pracował dla straży pożarnej
Podwodna góra została odkryta niedaleko wybrzeży Gwatemali. Ma ona 1600 metrów wysokości i zajmuje powierzchnię 14 kilometrów kwadratowych. Jak tłumaczą badacze, mapowanie dna morskiego pozwoli nam lepiej poznać procesy zachodzące głęboko w oceanie.