Lamy wstrzymały w Wiedniu ruch pociągów

Autor:
anw
Źródło:
PAP
Dobrcz. Lama suri przyszła na świat w zwierzyńcu w Krainie Dolnej Wisły
Dobrcz. Lama suri przyszła na świat w zwierzyńcu w Krainie Dolnej Wisły
Dobrcz. Lama suri przyszła na świat w zwierzyńcu w Krainie Dolnej Wisły

Lamy uciekły w piątkowe południe z cyrku. Zwierzęta znalazły się na torach kolejowych i wstrzymały ruch pociągów na jednej z tras kolejowych w centrum Wiednia na prawie pół godziny - poinformowała agencja APA.

Namioty cyrku, z którego uciekły lamy, znajdowały się w pobliżu stacji pociągów podmiejskich Wiedeń-Matzleinsdorfer Platz. Jak przekazała Sandra Gott-Karlbauer, rzeczniczka austriackich kolei państwowych OeBB, żadne ze zwierząt nie ucierpiało podczas zdarzenia.

Wstrzymano ruch pociągów

Lamy zablokowały trasę w piątek w południe. Kilka z nich spacerowało w okolicach torów, a także po nich. Wszystkie pociągi, kursujące na czterokilometrowym odcinku między dworcem głównym w Wiedniu a stacją Wiedeń Meidling, zostały w związku z tym zatrzymane - przekazała rzeczniczka kolei. - Zwierzęta zostały schwytane przez pracowników cyrku, przy pomocy służb kolejowych i policji - dodała Sandra Gott-Karlbauer. Podkreśliła, że w Wiedniu rzadko zdarza się, że trzeba zatrzymywać ruch pociągów z powodu obecności zwierząt na torach. Przypadki takie częściej zdarzają się na wsi, gdzie po torach błąkają się na przykład krowy. Niedawno w powiecie Pongau w okolicach Salzburga zginął potrącony przez pociąg niedźwiedź brunatny. Po incydencie z lamami pojawiła się krytyka ze strony stowarzyszenia obrońców zwierząt Verein gegen Tierfabriken (VGT).

- Od lat, raz po raz, z tego cyrku uciekają zwierzęta. Podczas lokalnej inspekcji VGT w maju stwierdzono, że bariery często były wykonane bardzo źle, z prostych elementów konstrukcyjnych - podkreślił przedstawiciel stowarzyszenia, dodając, że ze względów bezpieczeństwa władze nie powinny już wydawać zezwoleń operatorom cyrków. - Wraz z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, rząd federalny jest zobowiązany do wprowadzenia zakazu trzymania wielbłądów, lam, alpak i bawołów wodnych w cyrkach - podkreślili obrońcy zwierząt.

Autor:anw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ÖBB

Pozostałe wiadomości