Alerty IMGW. W kilku województwach wiatr nadal silny

Aktualizacja:
Autor:
kw,
ps//rzw
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w Polsce
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24Tomasz Zubilewicz o pogodzie w Polsce

Alerty IMGW obowiązują w części kraju. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem w województwie zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

W piątek w Polsce nadal silnie wieje, jednak prędkość wiatru słabnie. Najsilniejsze porywy zanotowano na Śnieżce - 130 kilometrów na godzinę. W Ustce, Łebie i na Kasprowym Wierchu porywy wiatru dochodziły do 86 km/h. W wielu miejscach zarejestrowane zostały porywy o sile 60-70 km/h.

Alerty IMGW pierwszego stopnia: silny wiatr

Na dużym obszarze kraju przed silnym wiatrem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty pierwszego stopnia obowiązują w województwach:

- zachodniopomorskim, w powiatach nadmorskich, gdzie będą ważne do godz. 12 w sobotę;

- pomorskim, w powiatach nadmorskich, gdzie będą ważne do godz. 12 w sobotę;

- warmińsko-mazurskim, w powiatach: elbląskim, Elbląg, braniewskim, gdzie będą ważne do godz. 23 w piątek.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 60 km/h, miejscami w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich. W powiatach nadmorskich ważny pozostaje alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

PAP/Adam Ziemienowicz

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Alarm pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie wichuryRCB

Autor:kw, ps//rzw

Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości