W Alpach przydadzą się kurtki... przeciwdeszczowe

Prognoza pogody narciarzy w Alpach 12.04
Prognoza pogody narciarzy w Alpach 12.04
Prognoza pogody narciarzy w Alpach 12.04

Pogoda w Alpach ostatnio nie sprzyja narciarzom. W czwartek nie będzie lepiej. We wszystkich ośrodkach niebo zasłonią chmury i będzie padać deszcz. Tylko w nielicznych miejscach może się lokalnie przejaśniać.

W czwartek francuskie kurorty zdominują deszczowe chmury. Raczej nie ma co liczyć na przejaśnienia, będzie wilgotno i niezbyt ciepło. Temperatury wyniosą od 4 do 10 st. C, trochę więcej, 12 st. C, ma być w Megcve. Trzy miejsca natomiast będą wyjątkowo chłodne: Courchevel (0 st. C), Val d'Isere (-1 st. C) i Chamonix (-5 st. C).

Deszcz, ale z lokalnymi przejaśnieniami w niektórych regionach, przewidują prognozy dla włoskich ośrodków. Termometry pokażą tam od 9 do 16 st. C. Chłodniejsze będą S. Marino di Castro (2 st. C) Livigno (1 st. C), a przede wszystkim Breuil Cervinia (-7 st. C).

Chłodno w Szwajcarii

Takiej samej pogody mogą się spodziewać narciarze w austriackiej części gór. Przeważy deszcz, ale mogą się zdarzyć nieliczne przejaśnienia. Temperatury utrzymają się w przedziale od 8 do 17 st. C. Nieco niższe wartości, od 5 do 17 st. C, są prognozowane dla niemieckiej części gór. Tam jednak także trzeba się przygotować na opady.

Deszcz będzie padać także w szwajcarskich ośrodkach. Termometry pokażą od 1 do 13 st. C. Tylko w St. Moritz będzie mroźno, -3 st. C.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości