Najnowsze

Pogoda na 16 dni: będzie jeszcze jedna wizyta zimna

Najnowsze

Pogoda na 16 dni: będzie jeszcze jedna wizyta zimnatvnmeteo.pl
wideo 2/23

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci. Sprawdź autorską prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Wyż, którego centrum na początku tygodnia będzie nad Rosją, sięga swoimi wpływami przez Skandynawię i Bałtyk do naszej części Europy, a nawet jeszcze dalej na zachód kontynentu. Dzięki temu wyżowi i niżowi, który jest nad Bałkanami, do Polski napłynęło wilgotniejsze i cieplejsze powietrze. Taki układ sił utrzyma się również na początku tygodnia i dlatego wtedy możemy liczyć na ciepłą, wiosenną aurę. Później jednak nastąpi zmiana, bo do głosu dojdzie atlantycki wyż, który przesuwając się nad Wielką Brytanię ponownie uruchomi zimną, północną cyrkulację powietrza.

Wreszcie trochę cieplejtvnmeteo.pl

W najbliższych dniach będzie ciepło i możemy liczyć nawet na 18 stopni Celsjusza w poniedziałek i 15 st. C we wtorek oraz środę. Następnie, czyli w czwartek, z północy napłynie do Polski zimne powietrze i najwyższa temperatura nie przekroczy 12-13 stopni, a na północy i wschodzie kraju będzie tylko 7-8 stopni. Po dwóch chłodniejszych dniach zacznie się ocieplać i w czasie najbliższego weekendu będzie do 16 stopni. Podobna, lub nieco wyższa temperatura, będzie w ostatnich dniach kwietnia, a na początku maja możemy spodziewać się ocieplenia do 20-21 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl