Najnowsze

Gdańsk, Częstochowa, Łódź. Pokazaliście, gdzie zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Najnowsze

[object Object]
"Zimowy akcent powrócił"Kontakt 24
wideo 2/7

Czwartkowa pogoda była pełna zwrotów akcji. Wiał silny wiatr i padał śnieg. Na Kontakcie 24 pokazaliście nam, jak szeroki wachlarz swoich możliwości za sprawą wiru niżowego Klaus potrafi pokazać aura w marcu.

W czwartek z powodu wiru niżowego Klaus pogoda w Polsce była dynamiczna. Wiał porywisty wiatr, w Wielkopolsce drzewo spadło na jadący samochód.

Na zachodzie kraju pojawiły się wiosenne burze.

To jednak nie wszystkie zjawiska pogodowe, na jakie musimy być przygotowani w trakcie kolejnych kilkudziesięciu godzin w kraju. Front atmosferyczny, który wkroczył od zachodu, przynosił mieszane opady mokrego śniegu, śniegu z deszczem i samego deszczu.

"Sypie mocno śnieg"

Jak podała w czwartek synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, na froncie rozbudowywały się chmury cumulonimbus, którym towarzyszyć mogły krótkotrwałe, intensywne opady. Obowiązują alarmy IMGW.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie Reportera 24 o nicku GrupaMT.

"Tak od godziny wygląda Częstochowa. Sypie mocno śnieg, wraz z silnym wiatrem tworzy to śnieżycę. Na mojej ulicy, chodnik i jezdnia jest biała" – napisał internauta.

Opady śniegu zaobserwowali internauci także w Chorzowie (woj. śląskie) oraz Kaliszu (woj. wielkopolskie), Łodzi czy Gdańsku.

Autor: dd/map / Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: gosiatomas/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości