Duże zwolnienia w firmie miliardera. "Nie mamy innego wyboru"

Autor:
JW
Źródło:
TVN24 Biznes
Miliarderzy w kosmosie (materiał z lipca 2021)
Miliarderzy w kosmosie (materiał z lipca 2021)TVN24
wideo 2/8
TVN24Miliarderzy w kosmosie (materiał z lipca 2021)

Firma brytyjskiego miliardera Richarda Bransona Virgin Orbit ogłosiła, że musi przeprowadzić zwolnienia z powodu porażki w zabezpieczeniu finansowania dalszej działalności. Stanowiska straci 85 procent pracowników.

Jak zauważa BBC, informacje te pojawiają się w kilka tygodni po tym, jak firma wstrzymała swoją działalność, próbując poprawić swoją sytuację finansową.

Na początku tego roku roku, pomimo takich planów, Virgin Orbit nie udało się wystrzelić pierwszej satelity z terytorium Wielkiej Brytanii. Wówczas firma wydała oświadczenie, w którym stwierdzono, że "w pewnym momencie podczas odpalania silnika drugiego etapu, gdy rakieta poruszała się z prędkością ponad 11 000 mil na godzinę, w systemie wystąpiła anomalia, która przedwcześnie zakończyła misję".

W zgłoszeniu przedstawionym amerykańskiemu regulatorowi, spółka jest bowiem notowana na giełdzie, spółka stwierdziła, że decyzję o zwolnieniach podjęto "w celu zmniejszenia wydatków w świetle niezdolności firmy do zapewnienia znaczącego wsparcia finansowego".

Redukcje dotkną około 675 pracowników firmy "ze wszystkich obszarów".

Zwolnienia będą kosztować około 15 milionów dolarów

W informacji dla regulatora stwierdzono, że firma inwestycyjna Bransona (Virgin Investments) przekazała Virgin Orbit 10,9 mln dolarów "w celu sfinansowania odpraw i innych kosztów związanych z redukcją siły roboczej". Virgin Orbit poinformowało, że spodziewane koszty odpraw i innych czynności związanych z redukcją zatrudnienia wyniosą około 15 milionów dolarów.

BBC podaje, że w medialnych doniesieniach pojawiają się informacje, jakoby Branson miał powiedzieć pracownikom, że firma zawiesi działalność do odwołania.

- Nie mamy innego wyboru, jak tylko wprowadzić natychmiastowe, dramatyczne i niezwykle bolesne zmiany – powiedział dyrektor generalny Virgin Orbit, Dan Hart, na spotkaniu z pracownikami, według CNBC, która jako pierwsza podała tę wiadomość.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:JW

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Virgin Galactic

Pozostałe wiadomości