Najwyższy posąg świata coraz bliżej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

Ze świata


W październiku 2018 roku ma zakończyć się budowa największego posągu na świecie. Licząca 182 metry wysokości Statua Jedności w Indiach będzie blisko dwukrotnie wyższa od nowojorskiej Statuy Wolności. Budowa wzbudza duże kontrowersje, między innymi ze względu na gigantyczny koszt inwestycji.

Statua Jedności ma liczyć 182 metry wysokości i ma stać się największym posągiem na świecie. Dzisiejszy lider, posąg Wielkiego Buddy z Lushan w Chinach ma 153 metry wysokości.

W ten sposób uhonorowany zostanie Vallabhbhai "Sardar" Patel, wicepremier Indii i jedna z najważniejszych postaci hinduskiego ruchu niepodległościowego na początku XX wieku. Statua będzie przedstawiać jego postać.

Niezwykły projekt

Niezwykły projekt powstaje na wyspie Sadhu w stanie Gudżarat i jest zlokalizowany naprzeciwko zapory Sardar Sarovar nad rzeką Narbada. Do dyspozycji turystów będzie taras widokowy. Powstać ma też m.in. hotel, muzeum i centrum konferencyjne.

Budowa posągu została ogłoszona w 2013 roku. Inwestycja budzi spore kontrowersje. Głównie ze względu na koszty. Jak wyliczył "The Telegraph" budowa ma pochłonąć 226,9 mln funtów i zakończyć się w październiku 2018 roku.

Najwyższe posągi światastatueofunity.in

Autor: mb / Źródło: Telegraph, newatlas.com, statueofunity.in

Źródło zdjęcia głównego: statueofunity.in