Ranking najlepszych uniwersytetów na świecie. Polskie uczelnie daleko

Ranking najlepszych uniwersytetów na świecie
Ranking najlepszych uniwersytetów na świecie
TVN24 BiS
TVN24 BiSRanking najlepszych uniwersytetów na świecie

Massachusetts Institute of Technology (MIT) - to najlepsza uczelnia na świecie wynika z rankingu The QS World Universities 2015/16. Polskie szkoły wyższe kolejny raz zajęły odległe miejsca.

MIT to najlepszy uniwersytet na świecie. Prywatna uczelnia, gdzie roczne czesne kosztuje 40 tys. dolarów utrzymała swoją pozycję sprzed roku i znów znalazła się na szczycie rankingu.

Kto dalej?

Na drugim miejscu znalazł się Uniwersytet Harvarda, który w zeszłym roku był czwarty. To duży sukces, bo znana na całym świecie uczelnia wyprzedziła Uniwersytet Cambridge. Uczelnia ze środkowej Anglii zajęła w tegorocznym zestawieniu trzecie miejsce. Duży spadek odnotował natomiast Imperial College z Londynu, który w zeszłym roku był drugi, a w tym uplasował się dopiero na ósmej lokacie.

Gdzie polskie uczenie?

W rankingu znalazło się 800 najlepszych uczelni z całego świta, w tym sześć z Polski. Najwyżej oceniono Uniwersytet Warszawski, który zajął 344. miejsce. Dalej uplasował się Uniwersytet Jagieloński (411-420 ex aequo) i Politechnika Warszawska (651-700 ex aequo).

Najlepsze uniwersytety na świecie:

Jak powstał?

Twórcy rankingu w ocenie uniwersytetów brali pod uwagę poziom edukacji i wykładowców, ilość publikacji na uczelni, stosunek liczby studentów do wykładowców oraz liczbę zagranicznych studentów.

Autor: msz/ / Źródło: The Telegraph

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org | Fcb981

Pozostałe wiadomości