Najdroższy hotelowy apartament świata jest w Europie. Sprawdź, co kryje w środku

Ze świata

Najdroższy apartament na świecieHotel President Wilson
wideo 2/4

Liczy ponad 1670 metrów kwadratowych powierzchni i składa się z 12 sypialni. Mowa o najdroższym apartamencie świata, który znajduje się w hotelu Prezydent Wilson nad Jeziorem Genewskim. Goście mogą skorzystać z usług lokaja, kucharza, a nawet prywatnej windy.

W przeszłości w apartamencie zatrzymywali się między innymi Bill Gates, Rihanna oraz Richard Branson. Nie może to dziwić, bo noc w luksusowym pomieszczeniu to koszt rzędu 80 tysięcy dolarów, czyli ponad 285 tysięcy złotych.

Co w środku

Jest to największy apartament w Europie. Znajduje się na 8. piętrze pięciogwiazdkowego hotelu Prezydent Wilson w Genewie.

W środku na gości czeka łazienka wykonana z marmuru, kosmetyki marki Hermes, fortepian Steinway'a, prywatna widna, a nawet kuloodporne szyby. Dwie główne sypialnie mają również ogromne garderoby i wannę z hydromasażem.

Goście mogą dodatkowo pograć w bilarda, skorzystać z siłowni, a przy tym podziwiać piękne widoki na Jezioro Genewskie i Alpy. Do ich dyspozycji na wyłączność jest również lokaj oraz kucharz.

Sam hotel został otwarty w maju 1962 roku na cześć byłego prezydenta USA Woodrow Wilsona za rolę, jaką odegrał w tworzeniu Ligi Narodów, czyli prekursora Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Autor: mb / Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: Hotel President Wilson