Lufthansa będzie przeceniać bilety. Tnąc wydatki na pilotów i personel pokładowy

Ze świata

sxc.huLufthansa chce obniżyć ceny kosztem załogi

Największy niemiecki przewoźnik Lufthansa zapowiedział rozbudowę segmentu tanich lotów, aby sprostać konkurencji ze strony tanich linii lotniczych w rodzaju Ryanair czy EasyJet - poinformował szef Lufthansy Carsten Spohr w środę we Frankfurcie nad Menem.

Istniejąca już spółka Lufthansy - Eurowings - otrzyma większe samoloty i będzie oferować atrakcyjne cenowo połączenia zarówno w Europie, jak i na długich dystansach - powiedział Spohr po posiedzeniu rady nadzorczej koncernu, która zaakceptowała plany dyrekcji.

Obniżka cen

Lufthansa chce obniżyć ceny przelotów, tnąc wydatki osobowe na pilotów i personel pokładowy oraz na konserwację sprzętu - podała agencja dpa.

Spółka Eurowings jest pomyślana jako platforma oferującą usługi kilku linii lotniczych. Ma dysponować 23 własnymi Airbusami, które do końca 2017 roku zastąpią wykorzystywane obecnie mniejsze samoloty. Flota Eurowings będzie składać się ponadto z 58 maszyn Germanwings oraz siedmiu A330 obsługujących loty na długich dystansach, należących obecnie do niemiecko-tureckiej spółki SunExpress.

Centrala Eurowings zostanie ulokowana w Kolonii. Port lotniczy Kolonia-Bonn został wybrany ze względu na możliwość całodobowej pracy. W przyszłości Lufthansa zamierza stworzyć na bazie Eurowings holding europejski.

Plany kierownictwa Lufthansy spotkały się ze sprzeciwem pilotów. Związek zawodowy pilotów Cockpit zapowiedział na najbliższy czwartek kolejny strajk. Będzie to już dziesiąta akcja protestacyjna w tym roku. Piloci domagają się też zachowania korzystnych dla nich przywilejów emerytalnych.

Autor: pp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu