Soros postrachem Republikanów. Wpłaca miliony na Clinton

Ze świata

ShutterstockSorosa wpłacił 25 mln dolarów dla partii Demokratów

Miliarder George Soros wrócił po 12 latach do finansowania polityki. Wpłacił największą kwotę na finansowanie partii Demokratycznej. Kandydata Republikanów Donalda Trumpa oskarżył o to, że "wykonuje pracę ISIS".

George Soros w 2004 r. zaskoczył wszystkich wpłacając kwotę 27 mln dolarów dla przeciwników Georga Busha. Teraz, jak donosi portal Politico, wpłacił w sumie ponad 25 mln dolarów na partię, z której ramienia o prezydenturę USA ubiega się Hillary Clinton.

Finansowanie partii

Dane o wpłaconych kwotach zbiera Federalna Komisja Wyborcza. Jak wynika z jej rejestru George Soros wpłacał sumy dla wielu członków partii Demokratów.

Majątek 85-letniego miliardera wyceniany jest na 24,9 mld dolarów. Z Clintonami zna się on od 25 lat, planował nawet uczestniczyć w uroczystości akceptacji nominacji przez Hillary, ale ostatecznie poleciał do Europy, by przyjrzeć się bliżej "sytuacji ekonomicznej". Soros powrócił bowiem do aktywnego grania na rynkach finansowych.

Wartości Sorosa

George Soros jest nie tylko zwolennikiem Demokratów ale także zaciętym przeciwnikiem kandydata Republikanów - miliardera Donalda Trumpa. Oskarżył go o to, że "wykonuje pracę ISIS" poprzez sianie strachu.

Doradca polityczny Sorosa Michael Vachon przyznał, że miliarder wpłacał znaczące kwoty na Demokratów. Dodał, że w tym roku datki były "wyjątkowo wysokie".

- Były wyjątkowo wysokie nawet zanim Trump dostał nominację, ze względu na wzrost wrogości wobec rzeczy, o które George Soros dbał przez lata, jak reforma prawa imigracyjnego, kodeksu karnego czy tolerancja religijna - powiedział Vachon.

George Soros: globalne rynki stoją w obliczu kryzysu:

George Soros: globalne rynki stoją w obliczu kryzysuTVN24 Biznes i Świat

Autor: MS / Źródło: politico.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock