TVN24 Biznes | Ze świata

Sytuacja epidemiczna w Indiach odbija się na cenach ropy

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
red.
Źródło:
PAP
Wirusolog: wariant indyjski pojawił się w Indiach już w październikuTVN24
wideo 2/3
TVN24Wirusolog: wariant indyjski pojawił się w Indiach już w październiku

Cena ropy naftowej spada – to efekt niższego popytu na paliwa w Indiach, które zmagają się z nasileniem pandemii COVID-19 – informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 63,23 dol., niżej o 0,53 proc. Ropa Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 66,40 dol. za baryłkę, niżej o 0,46 proc.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

ROPA (WTI)
ROPA (BRENT)

Sytuacja w Indiach

Sytuacja dotycząca pandemii koronawirusa w Indiach nie ulega poprawie, a kraj ten jest trzecim największym na świecie importerem ropy naftowej.

W ciągu poprzedniej doby potwierdzono tam 392 488 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, dzień wcześniej informowano z kolei o 401 993 infekcjach. Wówczas liczba wykrytych zakażeń po raz pierwszy przekroczyła 400 tys.

Sprzedaż benzyny w Indiach spadła w kwietniu do najniższego poziomu od sierpnia 2020 r., a zakupy diesla były najniższe od co najmniej października ub.r.

Przewodniczący Konfederacji Indyjskiego Przemysłu wezwał władze Indii do wprowadzenia ograniczeń w działalności gospodarczej, aby przeciwdziałać narastającemu kryzysowi zdrowotnemu w tym kraju.

- Największym czynnikiem ryzyka dla rynków są nadal Indie i to, jaki popyt na paliwa się tam utrzymuje – mówi Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

Lee wskazuje, że na rynkach paliw jest już uwzględnione ożywienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych i Chinach. - Ceny ropy mogą się nadal zmieniać w niedużym przedziale. Powyżej 68 USD za baryłkę ropy zacznie rosnąć presja na sprzedaż – dodaje.

Autor:red.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock