Ze świata

Apple otworzył w Rosji sklep i zaraz go zamknął. Bo podnosi ceny iPhone'ów

Ze świata

EPAApple podnosi ceny nowych iPhone'ów w Rosji

Apple odpowiada na spadek kursu rubla. Amerykański gigant podnosi ceny swojego flagowego smartfona iPhone 6 w Rosji w niedawno otwartym sklepie internetowym - pisze "The Moscow Times".

Serwis dodaje, że w wyniku zachodnich sankcji, spowolnienia gospodarczego i spadku cen ropy, a co za tym idzie znacznego spadku kursu rubla do dolara, firmy sprzedające towary z zagranicy są zmuszone do ponoszenia wyższych kosztów importu.

Wyższe ceny

"The Moscow Times" pisze, że Apple uruchomił swój oficjalny sklep internetowy w Rosji w poniedziałek. Jednak strona została zamknięta następnego dnia, w związku z korektą cen iPhone'ów, iPadów i komputerów. W środę sklep został otwarty, a ceny podniesione średnio o 25 proc. - pisze "MT". Podstawowy model iPhone'a 6 z 16 GB pamięci kosztuje teraz 39 990 tys. rubli (864 dolary), wcześniej było to 31 990 rubli (693 dolary). Z kolei iPhone 6 Plus z 16 GB pamięci wcześniej kosztował 41 990 rubli (907 dolarów), a obecna cena to 52 990 rubli (1149 dolarów) - podaje "The Moscow Times", powołując się na sklep internetowy Apple'a. I dodaje, że amerykański gigant podniósł też ceny swoich starszych modeli - iPhone 5 - o ok. 5 tys. rubli do 29 990 rubli (649 dolarów).

Autor: mnkwoj / Źródło: The Moscow Times

Źródło zdjęcia głównego: EPA

Pozostałe wiadomości