TVN24 Biznes | Ze świata

1,3 miliona dolarów za miejsce parkingowe. Rekordowa transakcja w Hongkongu

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp
Źródło:
BBC
Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"TVN24
wideo 2/4
TVN24Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"

W Hongkongu sprzedano miejsce parkingowe za kwotę 1,3 miliona dolarów - poinformowało BBC. To kolejna rekordowa transakcja na tamtejszym rynku nieruchomości.

Jak podały lokalne media, to tylko jedno z kilku miejsc parkingowych sprzedanych ostatnio na osiedlu Mount Nicholson w zamożnej dzielnicy The Peak. Znajdują się tam najdroższe nieruchomości w Azji.

"Hongkong, będący globalnym centrum finansowym, często znajduje się na szczycie rankingów najdroższych miejsc do życia na świecie" - przypomina BBC.

Brytyjski nadawca zauważa też, że Hongkong jest tak zatłoczonym miejscem, że ceny czy to mieszkań, czy miejsc parkingowych osiągają zawrotne ceny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kolejny rekord

Poprzedni rekord dotyczący najdroższego miejsca parkingowego również odnotowano w Hongkongu. W 2019 zapłacono za jedno z nich 980 tysięcy dolarów. Miejsce parkingowe znajdowało się w wieżowcu The Center, który jest jednym z najdroższych biurowców na świecie.

W maju w luksusowym The Peak padł też inny rekord dotyczący rynku nieruchomości. Tym razem dotyczył on miesięcznego kosztu wynajmu - nowy mieszkaniec jednej z tamtejszych luksusowych rezydencji będzie musiał płacić aż 210 tysięcy dolarów czynszu.

Autor:mp

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock