Z kraju

Kolej na Wielkanoc. Pamiętaj o ważnej zmianie

Z kraju

ShutterstockWielkanocne podróże koleją

Więcej miejsc dla jadących na święta, tańsze bilety i pomoc asystentów. To oferta dla podróżnych jadących pociągiem na Wielkanoc. Pasażerowie powinni także pamiętać o zmianie czasu z zimowego na letni, która nastąpi w nocy z soboty na niedzielę.

Na okres świąteczny PKP Intercity przygotowało więcej miejsc w pociągach kursujących na najpopularniejszych trasach, np. z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Lublina, Przemyśla, Szczecina czy Bydgoszczy. Łącznie na podróżnych czeka blisko 11 tys. dodatkowych miejsc.

Osoby, które dopiero planują podróż lub chcą dowiedzieć się, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie mogą śledzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity w serwisie internetowym przewoźnika.

- W aktualizowanej codziennie zakładce Prognoza frekwencji w pociągach znajduje się lista pociągów wraz z szacowanym zapełnieniem - poinformowało PKP Intercity.

Podróż w dobrej cenie

Pasażerowie, którzy z wyprzedzeniem zaplanowali świąteczne wyjazdy mogli skorzystać z puli promocyjnych biletów dostępnych już od 49 zł lub rabatów sięgających nawet 30proc.

Wciąż jeszcze można kupić bilety z 10% zniżką lub upolować tańsze przejazdy wybranymi pociągami EIP i EIC w ramach promocji Biletowa Czwartkomania.

Na podróżujących z dziećmi czekają rabaty Karty Dużej Rodziny czy Biletu Rodzinnego. 30 proc. zniżkę otrzymują także seniorzy. Pasażerowie, którzy w czasie Wielkanocy planują odwiedzić klika miejsc mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu.

W okresie świątecznym Bilety Weekendowe PKP Intercity będą ważne o jeden dzień dłużej. Z oferty będzie można skorzystać od piątku (25 marca) od godz. 19.00 do wtorku (29 marca) do godz. 6:00 rano.

Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 79 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX za 154 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Zmiana czasu z zimowego na letni

W nocy z 26 na 27 marca b.r. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02:00 na 03:00.

- Choć czasy przejazdów nie ulegną zmianie - wszystkie pociągi dotrą do stacji docelowych w zakładanym czasie - to pojawi się pozorna różnica pomiędzy godziną przyjazdu a codziennym rozkładem. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 5 składów PKP Intercity. Pasażerowie w żaden sposób jej nie odczują, muszą jednak pamiętać o przestawieniu zegarków - poinformował przewoźnik.

Wzmocniona informacja

By ułatwić pasażerom podróżowanie, między 24 a 25 oraz 28 a 29 marca na największych dworcach dyżurować będą mobilni informatorzy. Udzielą pasażerom informacji na temat ruchu pociągów, lokalizacji peronów czy dostępnych ofert biletowych.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock