Nowe wydanie "Mein Kampf" i walka z ubóstwem. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

IPNKsiążka "Mein Kampf" powstała w latach 1924-25, kiedy Hitler odsiadywał w więzieniu w Bawarii karę za nieudany przewrót.

W weekend w TVN24 Biznes i Świat ciekawe dokumenty i rozmowy m.in. o kampanii wyborczej, dzieciach w szeregach dżihadystów i nowym wydaniu "Mein Kampf". Nie zabraknie też najnowszych i najciekawszych informacji.

W sobotę o godz. 10.00 Marcin Cisowski z serwisu MovieMag podpowie, na jaki film warto wybrać się do kina.

O godz. 11.15 później na program "Piąta Strona Świata" zaprasza ks. Kazimierz Sowa. Gośćmi programu będą Ewa Ewart, Piotr Schramm, Tatiana Mindewicz - Puacz i Wojciech Cegielski. Sobota to Światowy Dzień Ubóstwa. Przyjrzymy się postępom w walce z tym zjawiskiem na świecie. Naszym gościem o godz. 13.00 będzie dr hab. Ryszard Szarfenberg, przewodniczący Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu. O godz. 14.10 Piotr Marciniak zaprasza na program "Babilon". Sprawdzimy w nim stan przygotowania kandydatek na premiera i porównamy ich programy wyborcze. Gośćmi będą: Joanna Mucha, prof. Monika Płatek, Ilona Antoniszyn-Klik, Henryka Bochniarz oraz Justyna Samolińska. O godz. 16.30 zapraszamy na rozmowę o kryzysie migracyjnym w Europie. Naszymi gośćmi będą Marek Ostrowski, Andrzej Jonas i Adam Balcer. W niedzielę o godz. 11.00 zastanowimy się, jak wygląda werbunek dzieci w szeregi dzihadystów. Gośćmi TVN24 Biznes i Świat będą Monika Orłowska z ONZ oraz Krzysztof Liedel, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. O godz. 12.30 program "Korespondent". Gośćmi Marka Tejchmana będą Michał Jaranowski z Deutsche Welle, Michel Viatteau z AFP oraz Żenia Klimakin, ukraiński dziennikarz Polskiego Radia. O godz. 14.00 Łukaszowi Jasinie z Kultury Liberalnej zadamy pytanie, jakie są granice wolności słowa? W środę francuska oficyna wydawnicza Fayard poinformowała w środę, że planuje na 2016 rok krytyczne, opatrzone komentarzami wydanie "Mein Kampf" Adolfa Hitlera, co wywołuje gorące protesty środowisk żydowskich.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: IPN