Wakacje kredytowe dla rolników? Jest zapowiedź wicepremiera

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Wpływ środków z UE na polskie rolnictwo
Wpływ środków z UE na polskie rolnictwoTVN24
wideo 2/6
TVN24Wpływ środków z UE na polskie rolnictwo

Resort rolnictwa chce wakacji kredytowych dla rolników, takich jakie mają gospodarstwa domowe - poinformował w biuletynie ministerstwa rolnictwa wicepremier Henryk Kowalczyk. Zapowiedział też, że jego resort wystąpi w tej sprawie o pozwolenie od Brukseli.

"Kolejne działania służące poprawie opłacalności produkcji rolnej dotyczą objęcia rolników podobnymi regulacjami, jakimi są objęte gospodarstwa domowe w zakresie udzielania wakacji kredytowych" - napisał Kowalczyk.

"W tej sprawie niezbędna jest zgoda Komisji Europejskiej na takie samo potraktowanie gospodarstw rolnych, jak ma to miejsce w odniesieniu do gospodarstw domowych. O taką zgodę do Komisji Europejskiej wystąpimy" - dodał.

Kowalczyk nie podał więcej szczegółów.

Wakacje kredytowe

Z wakacji kredytowych w 2023 r. mogą skorzystać kredytobiorcy posiadający kredyt hipoteczny w złotych, zaciągnięty na własne potrzeby mieszkaniowe. Możliwe jest zawieszenie jednej raty w kwartale.

Wakacje kredytowe mają zastosowanie do umów o kredyt hipoteczny zawartych przed 1 lipca 2022 oraz "jeżeli termin zakończenia okresu kredytowania określony w tych umowach przypada po upływie 6 miesięcy od tej daty".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości