TVN Ventures inwestuje w Everytap

Z kraju


TVN Ventures nabywa 40 proc. udziałów w spółce Everytap, która jest operatorem mobilnej platformy reklamowej wykorzystującej technologię beaconów. Everytap otrzyma wsparcie finansowe oraz medialne na potrzeby dalszego rozwoju spółki - informuje spółka w komunikacie.

Everytap jest platformą łączącą w sobie technologię beaconów z aplikacją mobilną, dzięki której użytkownicy mogą otrzymywać kontekstowe wiadomości, oferty i nagrody podczas zakupów lub wizyt w takich miejscach, jak restauracje, sale koncertowe czy stadiony.

Jedni z pierwszych

Oferuje współpracującym z nią reklamodawcom, sklepom, restauracjom i instytucjom możliwość opracowania dedykowanych programów lojalnościowych i ofert promocyjnych oraz w pełni elastycznego zarządzania kampaniami marketingowymi skierowanymi do klientów znajdujących się w ich lokalach. Platforma Everytap jest jedną z pierwszych aplikacji tego typu na świecie, która wykorzystuje bezprzewodową technologię beaconów, oferującą nieograniczone możliwości dotarcia do klientów w oparciu o mikrolokalizację. Usługę Everytap uruchomiono w 2013 roku i jest już dostępna w 100 punktach Trójmiasta i ma ponad 10 tys. zarejestrowanych i aktywnych użytkowników.

Jedyny inwestor

TVN Ventures będzie jedynym inwestorem instytucjonalnym spółki, natomiast pozostała część udziałów pozostanie w rękach jej założycieli. Transakcja przewiduje, że udziałowcem przestanie być fundusz Black Pearls VC. Transakcja składa się inwestycji gotówkowej oraz media for equity (M4E).

- Niezmiernie cieszymy się z tego, że zostaliśmy partnerem założycieli firmy Everytap i że będziemy wspierać jej dalszy rozwój. Mobilna technologia marketingowa i reklamowa to kluczowy element naszej strategii cyfrowej. Everytap łączy w sobie przekonujący model biznesowy, doskonałą realizację i znakomity zespół menedżerów. Dzięki TVN spółka będzie w stanie przyspieszyć swój rozwój w całej Polsce - podkreślił Christian Anting, członek zarządu TVN ds. Digital i e-Commerce.

Z kolei dyrektor zarządzający Everytap Maciej Piwko powiedział: - Bardzo nas cieszy, że pozyskaliśmy takiego partnera, jak TVN. Wierzymy, że przyspieszy to rozwój naszej sieci, ale także pozwoli nam szerzej spojrzeć na możliwość wykorzystania naszych pomysłów i doświadczeń w innych kanałach. Uzyskane środki zostaną w całości wykorzystane na finansowanie rozwoju spółki. Bardzo ważny jest też dla nas pakiet medialny otrzymany od TVN, który ułatwi nam promocję aplikacji wśród użytkowników i pozwoli nam znacznie zwiększyć liczbę osób czerpiących z niej korzyści.

Szybki rozwój

Spółka Everytap rozpoczęła pracę nad aplikacją w 2013 roku, a ostatnie 12 miesięcy jej rozwoju wpierał fundusz zalążkowy Black Pearls, który miał w niej 16 proc. udziałów wraz ze współfinansującą projekt PARP.

- Startups metropolis w Gdańsku z takimi partnerami jak INCUBATOR STARTER, gdzie Everytap miał swoją siedzibę wcześniej, pomaga budować startupy wspierane przez fundusze kapitałowe. Nie można nie docenić wkładu doświadczonych aniołów biznesu, którzy zawsze zachęcali do współpracy - w przypadku Everytap był to Michał Jaskólski, który wspierał zespół finansowo i strategicznie od początku - powiedział Marcin Kowalik, partner zarządzający grupy Black Pearls VC. - Sukces takich projektów jak Everytap pokazuje, że pieniądze publiczne zainwestowane w rozwój polskiego rynku venture capital przynoszą wymierne efekty. Co więcej, sprawdza się także model współfinansowania, który w tym przypadku był realizowany na poziomie współpracy PARP z Black Pearls VC - dodał Michał Bańka, dyrektor Departamentu Wsparcia Instytucji Otoczenia Biznesu w PAPR.

TVN Ventures to stworzony w tym roku przez Grupę TVN fundusz venture capital, który zajmuje się wspieraniem zarówno już funkcjonujących na rynku startupów, jak i inwestowaniem w nowe koncepcje na biznes.

Autor: red. / Źródło: TVN