Szykują przetarg za 3,2 mld zł. Na ostatni odcinek A1

ShutterstockSzmit: wkrótce przetargi na A1 za ok. 3,2 mld zł

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada, że w ciągu miesiąca lub dwóch Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi na budowę autostrady A1 Piotrków Trybunalski - Częstochowa. Wartość umów może sięgnąć 3,2 mld zł - poinformował w czwartek dziennikarzy wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

- Jeżeli chodzi o stronę projektową, decyzyjną, sprawa jest już zakończona. Chcemy, aby przetarg zawierał jak najwięcej nowych elementów, nad którymi pracowaliśmy od ponad roku, a które mają wpływać na ograniczenie kosztów i na podniesienie pewności firm startujących w przetargach - powiedział Szmit.

- Na tę inwestycję czekaliśmy już wiele lat, to jeszcze miesiąc czy dwa na ogłoszenie przetargów nie zrobi wielkiej różnicy - dodał.

Wiceminister powiedział, że liczący 81 km fragment autostrady A1 Piotrków Trybunalski - Częstochowa został podzielony na sześć odcinków, więc należy się spodziewać ogłoszenia sześciu przetargów.

Będzie to ostatni brakujący fragment A1, przebiegający w tzw. śladzie istniejących odcinków drogi krajowej nr 1 oraz autostrady A1.

Wcześniej resort szacował, że autostrada A1 Piotrków Trybunalski - Częstochowa mogłaby być gotowa około 2020 r.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości