Nowa polska linia poszukuje pracowników. Pierwsze loty od sezonu letniego

Z kraju


Ryanair Sun rozpoczął rekrutację do nowej polskiej linii czarterowej. Jak czytamy w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl, poszukiwani są kapitanowie i pierwsi oficerowie. Pierwsze loty mają się odbyć w sezonie letnim 2018 roku.

Jak czytamy w komunikacie, we flocie nowej linii znajdzie się pięć samolotów Boeing 737-800 z bazami na Lotnisku Chopina w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

Według planów firma od początku sezonu letniego 2018 roku będzie oferowała polskim biurom podróży usługi czarterowe.

Kto poszukiwany?

Obecnie nowy przewoźnik poszukuje kapitanów oraz pierwszych oficerów B737, którzy byliby gotowi rozpocząć pracę w lutym 2018 roku. Sesje rekrutacyjne odbędą się we wtorek 28 listopada w Warszawie.

Na spotkanie zostali zaproszeni kapitanowie B737 z minimum 3,5 tys. wylatanych godzin, z czego przynajmniej 800 w funkcji kapitana i 500 na danym typie samolotu, a także pierwsi oficerowie z minimum 1,2 tys. wylatanych godzin, z czego przynajmniej 800 na boeingach 737-800 lub 737-900.

Dodano poinformowano, że kapitanowie, którzy zdecydują się na pracę między 1 grudnia 2017 roku a 28 lutego 2018 roku otrzymają specjalny dodatek w wysokości 10 tysięcy euro.

Problemy Ryanaira

Ryanair Sun to niezależna spółka należąca do grupy Ryanair. Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach tani irlandzki przewoźnik musiał mierzyć się z potężną falą krytyki.

Ryanair pod koniec września odwołał 18 tys. lotów zaplanowanych w ramach jesienno-zimowego rozkładu, co wpłynęło na plany ponad 400 tys. pasażerów. Była to kolejna fala odwołań u przewoźnika. Tydzień wcześniej władze linii poinformowały o anulowaniu ok. 2 tys. rejsów między 18 września a 1 listopada br., przyznając, że spółka liczy się z koniecznością wypłaty odszkodowań o łącznej wartości ok. 25 mln euro.

Jak tłumaczono, decyzja ta związana była z błędami popełnionymi przy planowaniu urlopów pilotów. Ale wpływ na to mogło mieć przejście 140 pilotów i innych pracowników linii do konkurencyjnej firmy - Norwegian.

O PRZYCZYNACH PROBLEMÓW RYANAIRA ORAZ O KONTROWERSYJNYM SZEFIE IRLANDZKICH LINII WIĘCEJ PISALIŚMY TUTAJ

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że irlandzki Ryanair w pierwszym półroczu tego roku był liderem wśród przewoźników regularnych i przewiózł na pokładach swoich samolotów ponad 5 mln 323 tys. podróżnych na trasach do i z Polski, uzyskując 32,22 procent udziału w naszym rynku.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock