Kiedy szybciej na wschodnią granicę? Firmy powalczą o ważny odcinek A2

Z kraju

GDDiKW pierwszym etapie przetargu wnioski na odcinek A2 Warszawa - Kukuryki złożyło 19 firm i konsorcjów

GDDKiA wysłała zaproszenia do składania ofert w przetargach na budowę autostrady A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. W ramach inwestycji zaplanowano budowę 14,6 km autostrady z dwoma pasami ruchu z rezerwą pod trzeci pas. Umożliwi to szybszą podróż do Lublina, Terespola i Białegostoku.

W pierwszym etapie przetargu wnioski na odcinek A2 Warszawa - Kukuryki złożyło 19 firm i konsorcjów. Wszystkie przeszły weryfikacje pozytywnie. Oferty na projekt i budowę będą mogły składać do 5 grudnia. W ramach inwestycji zaplanowano budowę 14,6 km autostrady z dwoma pasami ruchu z rezerwą pod trzeci pas.

Powstanie także węzeł z drogą krajową nr 2/92 oraz MOP (Miejsce Obsługi Podróżnych).

Planowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji (prac projektowych oraz robót budowlanych) to maj 2017 r. a zakończenia – wrzesień 2020 r., z możliwością skrócenia do kwietnia 2020 r.

Odcinek A2

Na węzeł Lubelska, który ma powstać w ciągu czterech lat, złożono 20 wniosków. Będzie węzłem dwupoziomowym. Długość odcinka wynosi ok. 2 km.

Budowa węzła umożliwi m.in. ruch w kierunku Terespola (planowaną autostradą A2), Białegostoku krajową drogą krajową nr 8 (docelowo S8), Lublina drogą krajową nr 17 (docelowo S17) oraz poprzez istniejącą i realizowaną Południową Obwodnicę Warszawy umożliwi połączenie z zachodnim węzłem Konotopa autostrady A2.

Planowany okres realizacji to lata 2017-2020.

Samochodem po Europie. Zobacz ile zapłacisz na autostradach:

Samochodem po Europie. Zobacz ile zapłacisz na autostradachTVN24 BiS

Autor: tol//ms / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: GDDiK