TVN24 Biznes | Z kraju

Ponad sto tysięcy bonów aktywowanych. ZUS pokazuje dane

TVN24 Biznes | Z kraju

Aktualizacja:
Autor:
mp,
kris
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Jak aktywować bon turystyczny - instrukcja
Jak aktywować bon turystyczny - instrukcjaYoutube / Elektroniczny ZUS
wideo 2/8
Youtube / Elektroniczny ZUSJak aktywować bon turystyczny - instrukcja

Jest już ponad 107 tysięcy aktywnych bonów turystycznych o łącznej wartości blisko 93 milionów złotych - poinformował w niedzielę rano na Twitterze Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

"Beneficjenci wykonali nimi ponad 1,2 tys. płatności na łączną kwotę ponad 973 tys. zł" - dodał ZUS.

We wcześniejszej rozmowie z PAP prezes ZUS Gertruda Uścińska mówiła, że w ostatnim czasie ZUS wykonał "ogromną pracę, żeby przygotować się do obsługi bonu turystycznego". Jej zdaniem zainteresowanie tym świadczeniem jest ogromne. - Przez pierwszy tydzień od uruchomienia infolinii zadzwoniło na nią prawie 20 tys. osób - poinformowała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

500 złotych na dziecko

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im nie przysługuje. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Aby uzyskać informacje na temat bonu, można skorzystać z całodobowej infolinii pod nr tel. 22 11 22 111. Pytania można też przesyłać na adres e-mail bon@zus.pl.

WSZYSTKO, CO TRZEBA WIEDZIEĆ O BONIE TURYSTYCZNYM >>>

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje już 500 plusShutterstock

Aktywacja bonu

Realizacja tego świadczenia odbywa się przez PUE ZUS. Już w ubiegłym tygodniu ruszyła rejestracja podmiotów turystycznych. Według danych ZUS do programu zgłosiło się ponad 6 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego.

Od 1 sierpnia bon na platformie PUE ZUS mogą aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Jak wyjaśniła Gertruda Uścińska, "po wejściu na PUE rodzice uzupełniają dane kontaktowe". - Następnie aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego będą mogli płacić pomiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em - dodała.

Autor:mp, kris

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości