Prawie dwa miliony wniosków o 500 plus. Minister pokazuje dane

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Program 500 plus. Maląg: od 1 lutego rusza nowy nabór wniosków
Program 500 plus. Maląg: od 1 lutego rusza nowy nabór wnioskówTVN24
wideo 2/6
TVN24 Program 500 plus. Maląg: od 1 lutego rusza nowy nabór wniosków

Według danych przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg, rodzice i opiekunowie złożyli do tej pory ponad 1,8 milionów wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy. Najwięcej z nich przekazano za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

1 lutego ruszył internetowy nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500 plus". Wnioski można składać za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS.

"To bardzo dobry wynik"

Według danych MRiPS rodzice złożyli dotąd ponad 1,8 mln wniosków.

- Cieszy nas, że informacja o konieczności złożenia wniosku dotarła do rodziców i opiekunów, że nie odkładają oni decyzji o złożeniu wniosku na ostatnią chwilę, że korzystają z elektronicznych kanałów umożliwiających dopełnienie formalności, co znacznie przyśpiesza całą procedurę i jest bezpieczne, ze względu na panującą epidemię - podkreśliła minister Maląg.

Wskazała, że z dotychczasowej puli złożonych wniosków, zdecydowana większość – ponad 1,6 mln – została złożona za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

Kiedy zostaną wypłacone pieniądze?

Przypomniała, że złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku – a więc z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia. Z kolei, złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. 500 plus przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej. Od 1 kwietnia możliwe będzie złożenie wniosku drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty:
Pozostałe wiadomości